První akce byla zaměřena zejména na dodržování dovolené rychlosti jízdy a kontrolu časového zpoplatnění komunikací, dále pak na kontrolu dodržování zákazu předjíždění v místech, kde je to zakázáno či na držení hovorového zařízení během jízdy. V neposlední řadě pak také na dodržování pravidel pro jízdu v jízdních pruzích.

„Dopravní akce se zúčastnilo téměř 30 policistů z dopravní policie. Celkem bylo zkontrolováno 275 vozidel. Zaznamenáno bylo 120 přestupkových jednání, z toho 116 bylo vyřízeno v příkazním řízení v souhrnné výši 90 tisíc korun. Příslušnému správnímu orgánu byly oznámeny 4 přestupky. V 37 případech policisté zjistili, že řidiči vjeli na dálnici bez zaplacené dálniční známky," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková s tím, že ve 21 případech řidiči drželi telefon za jízdy v ruce.

Foto policejní razie jedné z předchozích letošních akcí na Svinovských mostech.
Další policejní razie na Svinovských mostech. Alkohol, drogy, hledané osoby

Jako třetí přestupkové jednání policisté řešili překročení povolené rychlosti (u 16 řidičů). V neposlední řadě si 8 šoférů vyjelo na silnici i přesto, že vozidlo nevyhovovalo technickému stavu. Nutno zmínit, že při této dopravně bezpečnostní akci nebylo u žádného řidiče zjištěno, že by se před nebo během jízdy posilnil jak alkoholem, tak omamnými látkami. 

Při další dopravně bezpečnostní akci se dopravní policisté z Moravskoslezského kraje soustředili především na řidiče nákladních automobilů a samotného předjíždění na dálnici. Na účastníky silničního provozu se policisté zaměřili za použití dronu ve spolupráci s kolegy z Letecké služby.

Policisté pronásledovali muže ulicemi Ostravy. Ilustrační foto
Divoká policejní honička v ulicích Ostravy měla nečekané rozuzlení

„Během dopoledních hodin policisté zjistili 18 přestupků, kdy z toho uložili řidičům cizí státní příslušnosti ve 13 případech kauci v hodnotě 89 tisíc korun. Tato přestupková jednání budou oznámena příslušnému správnímu orgánu, kdy neukázněným řidičům hrozí pokuta od 5 tisíc do 10 tisíc korun a zákaz činnosti od 6 měsíců až na 1 rok," doplnila statistiku Eva Michalíková.

Policisté v Moravskoslezském kraji budou i nadále průběžně provádět dohled nad silničním provozem.