„Vzhledem k tomu, že za volantem seděla policistova žena, požádal ji, aby auto otočila a zastavila někde poblíž. Čtyřletá dcera, která už nyní ví, že jednou bude policistkou stejně jako její tatínek, s nadšením přihlížela nečekané situaci,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Jakmile vozidlo zastavilo, kriminalista vyběhl ven a vydal se za recidivistou, kterého po asi tři sta metrech dostihl.

„Legitimoval se a přivolal policejní hlídku, na kterou společně s devětatřicetiletým mužem počkali. Policisté z prvosledové hlídky muže zatkli a převezli do policejní cely a poté do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži k vystřízlivění, protože nadýchal téměř tři promile alkoholu,“ uvedla mluvčí.

Havarovali motorkáři a čtyřkolkař. Se zraněními skončili v nemocnici
Motorkáři a čtyřkolkař skončili po nehodě na Zlínsku a Slovácku v nemocnici

Právě od komisaře kriminální policie, který ho sám ve svém volnu chytil, si v následujících dnech po nutných úkonech trestního řízení vyslechl dopadený muž obvinění ze spáchání devíti krádeží, přičemž kradl zejména kosmetiku a drogistické zboží, ale také alkohol, oblečení nebo nářadí v prodejnách ve Zlíně.

„Škoda, kterou způsobil, činí téměř osmnáct tisíc korun. V rejstříku trestů má 23 záznamů,“ prozradila Kozumplíková.

„Během prověřování navíc vyšlo najevo, že ráno před svým zatčením recidivista na Vsetínsku neoprávněně užíval vozidlo muže, pro kterého pracoval, a vzápětí s ním ve Zlíně havaroval. Od havárie utekl,“ sdělila mluvčí.

Škoda, kterou muž způsobil, je vyčíslena na téměř 200 tisíc korun. Vsetínští kriminalisté muže obvinili a soudce vyhověl návrhu kriminalistů a poslal ho do vazby.

„V případě odsouzení může strávit za mřížemi další tři roky,“ uzavřela Monika Kozumplíková.