Na pozoru by se měli mít například ostravští i přespolní motoristé mířící do moravskoslezské metropole. Městští strážníci posílili hlídky v centru Ostravy, „očistu“ dělají i v dalších částech. A to bez ohledu na déšť. V pátek se o tom přesvědčila řada motoristů.

„Potřeboval jsem zaparkovat,“ řekl Deníku muž, jenž své vozidlo odstavil na nepovoleném místě v ulici Dvořákově v centru Ostravy. Jeho kroky směřovaly na blízkou poštu.

Když se vrátil k autu, stáli tam strážníci. Těm evidentně nevadilo, že zrovna prší. Lístky dávali i na další vozy.

„Chtěli po mně pět set korun. To jim nedám, raději to budu řešit v rámci přestupkového řízení. Snad to nějak dopadne,“ prohlásil rozčílený muž. Nakolik uspěje, je ale ve hvězdách.

BEZ ŠANCE

Že něco takového, jako je tolerování špatného parkování za deště, neexistuje, potvrdil mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů. Neuspějí ani argumenty motoristů, že se během průtrže mračen lístek za stěračem potrhá nebo zcela zničí.

„Ano, to se může stát. Řidič bude předvolán na naši služebnu v Zámecké ulici, kde je skupina přestupků,“ uvedl Machů s tím, že hlídka má špatné parkování vždy dostatečně zdokumentováno.

A jak postupovat, pokud již řidič najde lístek za stěračem? Nejjednodušší je situaci vyřešit hned nebo do tří kalendářních dnů. Lze oslovit jakéhokoliv strážníka na ulici, další možností je návštěva libovolné služebny v Ostravě.

„Přestupek, který se například stane v centru Ostravy, je možné řešit v Ostravě-Porubě,“ uvedl Machů. Po třech kalendářních dnech je případ postoupen skupině přestupků, která motoristu předvolá.

NORMÁL

Podle Machů jsou sice nyní strážníci u špatně zaparkovaných aut vidět častěji, než v minulých týdnech a měsících, nejde však o žádnou speciální razii.

„Může to tak vypadat, ale vracíme se jen do normálu. Veřejnost jsme prostřednictvím naší facebookové stránky na to upozornili. Život v našem městě se po rozvolnění vládních nařízení vrátil téměř k původnímu stavu. S tímto návratem k normálu je úzce spojena i problematika dopravy. Řidičky a řidiče žádáme o dodržování platného dopravní značení,“ řekl Machů a dodal: „K samotnému parkování použijte primárně místa k tomu určená. Vyhnete se tak možným komplikacím v podobě papírků za stěračem, botičce nebo v krajním případě odtažení vozidla.“