Jednotlivé projekty nyní soupeří o finanční podporu veřejnosti. Musí vybrat celkem alespoň 5000 korun, a to minimálně od pěti různých dárců. Podle výše částky, kterou projekty takto získají, bude rozdělen i finanční příspěvek od Ery, a to podle pravidla: Čím více vyberete od veřejnosti, tím vyšší dar získáte.

Projekt, který veřejnost podpoří nejvíce, získá od Ery 50 tisíc korun, druhý v pořadí 40 tisíc, třetí 35 tisíc a čtvrtý projekt si odnese 25 tisíc korun. Výběr peněz od veřejnosti skončí 6. ledna 2016. Nyní se už částka pohybuje kolem třičtvrtě milionu korun.

Z našeho regionu vám představujeme čtyři projekty a znovu se s nimi setkáte 4. ledna příštího roku.

Integrující prvky dětského hřiště i pro děti s handicapem

Nové herní prvky a jejich společné užívání by pomohlo překonávat bariéry mezi dětmi s handicapem a těmi zdravými. Prostřednictvím společného využití dětského hřiště tak chtějí na Základní škole v Jesenické ulici v Bruntále posílit a integrovat všechny děti bez rozdílu na jedné hrací ploše.

| Video: Youtube

Zahájení domácí hospicové péče na Jesenicku

Domácí hospicová péče je schopna prostřednictvím multidisciplinárního týmu zajistit odbornou péči o umírajícího a zároveň poskytnout potřebnou podporu jeho rodině. A právě to chce Charita Javorník, umožnit lidem na Jesenicku, kde tato služba chybí.

| Video: Youtube

Senioři, projekt Sensen, Konto bariéry, Vybavení klubovny Klubu důchodců, kostýmy pro taneční skupinu Jiřinky z Paskova

Tančit v pokročilém věku si zaslouží obdiv. Při klubu důchodců vznikla v roce 2008 taneční skupina Jiřinky, která by za poskytnutou finanční částku nakoupila taneční kostýmy. „Je nás pět dam, věkový průměr 69 let a občas potřebujeme nějaké doplnění kostýmů. Vystupujeme v domovech důchodců, chodíme i na plesy, tančíme kankán, lidové písničky, máme vystoupení také na hudbu Michala Davida," svěřuje se ambasadorka Klubu důchodců Paskov Anna Forgačová.

| Video: Youtube

Linka bezpečí ve vaší třídě (Jesenicko)

Cílem Linky bezpečí je zprostředkovat dětem osobní zážitek řešení problému v bezpečném prostředí. Snažíme se ukázat, že není ostuda obrátit se při řešení potíží na odborníky.

| Video: Youtube

Více najdete na www.erapomaharegionum.cz.