VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pes Pišta se našel, majitelka se podělila o své zkušenosti

„Znovu to nechci zažít,“ říká majitelka ztraceného Pišty a radí ostatním, co dělat, když se jim ztratí pes.

12.2.2018
SDÍLEJ:

Majitelé hledají miláčka rodiny již několik týdnů. Foto: archiv majitelůFoto: Deník / Mathiasová Gabriela

Ačkoli si mnozí majitelé psů myslí, že jim se to stát nemůže, stává se to. I zodpovědnému chovateli se může pes ztratit. Neblahou zkušenost s hledáním svého miláčka má i Markéta Charousková ze Zátoru.

ŠŤASTNÝ KONEC: JEN AMPUTACE OCASU

Svého Pištu hledala téměř týden, a to nejrůznějšími způsoby, výzvu s fotkou jsme otiskli i v Deníku. Pejsek se našel, na toulkách ale utrpěl zranění.

„Potkala ho nějaká maminka, která ho zdržela rohlíkem. Díky moc. A o zbytek se postarala paní Helena Mikulcová, která se v Krnově stará o opuštěné psy. To je anděl. Pišta jde na amputaci kusu ocasu, má kousanec na tlamce a rudé bělmo, ale jinak je veselý a šťastný jak blecha, že je doma. Všem, kdo pomohli nesmírně děkuji, Pištu jsem vítala se slzami v očích,“ zveřejnila v den setkání majitelka na sociální síti, jejíž uživatelé pomáhali sdílením oznámení o ztrátě a zprávami o tom, kde byl pes viděn.

NĚKDE JE ČIPOVÁNÍ POVINNOST, JINDE NENÍ

Přestože v Zátoru povinnost čipovat psy není, je nyní rozhodnutá, že Pištu načipovat nechá. „Přemýšlím i nad gps obojkem, protože to, co jsem si zažila při hledání už fakt zažít nechci,“ dodává Markéta Charousková.

Co má vlastně dělat člověk, jemuž se ztratí pes? Lepit na stromy plakátky, zveřejnit výzvu na facebooku, hledat svého psa v útulku?

„Musím říct, že jsem dost tápala. Volala jsem do útulku do Slezských Pavlovic, jestli tam třeba městští policisté nebo někdo Pištu nepřivezl. Tam jsem se dozvěděla, že pejsci z Krnova se tam už dlouho nevozí,“ popisovala své hledání Markéta Charousková.

Zprávu o Pištovi vložila na facebook, kde ji sdílelo přes 600 lidí, roznesla v okolí bydliště letáčky. Pak se od mluvčí krnovské radnice Dity Círové dozvěděla o Heleně Mikulcové.

Když volně pobíhajícího psa odchytnou v Krnově městští strážníci, umístí ho do záchytného kotce na služebně a pokud se nenajde majitel, předají ho Heleně Mikulcové.

Ta hledá prostřednictvím svých facebookových stránek Šance pro jejich život i dalšími cestami nejprve majitele psa, a když se to nepodaří, hledá mu nový domov.

Obecně platí, že pokud ztraceného psa někdo chytí, dostane se k paní Mikulcové, či do útulku ve Slezských Pavlovicích nebo třeba v Opavě. Tam ho majitel najde.

ODMĚNA ZA TULÁKA JIMMIHO Z ÚVALNA

Osmiletý bígl z Lichnova, kterého majitelé hledali počátkem února, se našel během několika dnů. Ne vždy ale má hledání tuláka šťastný konec. Miláčka rodiny Jimmiho, border kolii, hledají majitelé z Úvalna už několik týdnů. Za nalezení vypsali i odměnu.

JSOU PSI ZTRACENÍ, ALE I OPUŠTĚNÍ ZÁMĚRNĚ

Bohužel se ale stává i to, že majitel svého psa nehledá, nebo se ho dokonce záměrně zbavil. Počátkem roku našli krnovští strážníci fenku německého ovčáka přivázanou řetězem v lokalitě bývalých kasáren. Také o ni se postarala Helena Mikulcová.

„Fenečka je odhadem dvou či tříletá, velice bázlivá, hodná. Dobře víme, kdo ji tam uvázal, problém je, že tomu zmetkovi nic nedokážeme,“ napsala Helena Mikulcová na facebooku.

Co dělat, když se vám ztratí pes?
Nejlepší je prevence. Zajistěte, aby pes nemohl utéci. Na vycházce ho mějte pod kontrolou. Nechejte psa načipovat. V případě ztráty se obraťte na městskou policii.
Informace o hledaných a nalezených psech, ale také o psech k adopci najdete na facebookových profilech Šance pro jejich život, Helena Mikulcová, útulek Slezské Pavlovice nebo Psí detektiv.

Autor: Gabriela Mathiasová

12.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 10 000 Kč

Uklízeči výrobních prostor (kromě potravinářské a farmaceutické výroby) a skladů Úklidový pracovník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10000 kč, mzda max. 11000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Rýmařov, 8. května 45, samostatnost, zodpovědnost, spolehlivost, pracovní doba od 6.00 do 13.00 hodin, úklid prostor - kanceláře, šatny, chodby., Hlásit se na e - mail : aviar@aviar.cz nebo na tel. č. 773 790 850 / Po - Pá vždy od 8.00 do 14.00 hodin /., Z : 16.5.2018. Pracoviště: Aviar cleaning company, s.r.o. - pracoviště rýmařov, 8. května, č.p. 1191, 795 01 Rýmařov. Informace: Hana Lexmanová, +420 773 790 850.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 24 000 Kč

Mechanici a opraváři ostatních strojů a zařízení (kromě přesných strojů) Servisní technik. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce : Rýmařov, ČR, Opravy průmyslových strojů, automatizace. Samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost., Služební automobil, telefon, PC, pružná pracovní doba, diety., Hlásit se na e - mail : servis@rtlservis.cz nebo na tel. č. 778 511 227, Z : 10.5.2018. Pracoviště: Rtl servis s.r.o., třída Hrdinů, č.p. 595, 795 01 Rýmařov. Informace: Marie Geršlová, +420 778 511 227.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel - ka hry na klavír. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Hlavní náměstí 9, Hledáme do našeho týmu učitele hry na klavír… ale především:, " Učitele dětí, nikoliv hudebních nástrojů., " Osobnost, která v práci s dětmi najde radost a bude jejich přívětivým průvodcem ponechávající prostor pro individualitu, nedokonalost i chybu, která učí., " Otevřeného člověka, který využije skvělých podmínek pro svůj seberozvoj - učitele, který se chce dále učit., " Kolegu, který chápe, že tvoříme spolupracující kolektiv pedagogů a přispěje svou povahou k pozitivnímu klimatu ve škole., " Kladného hrdinu v životním příběhu svých budoucích žáků., Co nabízíme?, " Pracovní místo v prostředí, kde múzy nechodí spát, ve stabilní organizaci se zajímavou historií a ještě zajímavější budoucností, " Pravidelný příjem (26 020 Kč - 33 930 Kč při plném úvazku a v závislosti na praxi) s příplatky a odměnami podle vlastní aktivity, možnost stravování, " Prostor pro vlastní kreativitu, profesní a osobnostní růst s podporou zaměstnavatele, Co je pro nás důležité?, " Otevíráme bránu do světa umění, jsme přívětivými "vrátnými" a zodpovědnými průvodci., " Inspirujeme a spoluobjevujeme hranice možností každého, kdo o to stojí., " Jsme školou pro život, ne školou momentálního úspěchu., " Naši žáci a jejich rodiče vědí, proč investují svůj čas a peníze zrovna u nás., Bez čeho se neobejdeme?, " odborná kvalifikace, bezúhonnost, právní a zdravotní způsobilost, " vysoká míra samostatnosti, " ochota dále se vzdělávat (další vzdělávání pedagogického pracovníka), " schopnost týmové spolupráce, Co čeká našeho nového kolegu?, " přímá pedagogická činnost s žáky podle školního vzdělávacího programu ŠVP, " spolupráce při tvorbě školních dokumentů (využití vlastního know-how při inovaci ŠVP), " organizace školních akcí (koncerty, třídní přehrávky, aj.), " účast na poradách a školeních, Máte-li zájem o nabízenou pracovní pozici, zašlete co nejdříve na adresu: travnicek@zuskrnov.cz:, " profesní strukturovaný životopis, " profesní portfolio /výhodou/, Informace o škole naleznete na www.zuskrnov.cz. Po dohodě je možné školu také navštívit (kontakt: Mgr. Kamil Trávníček, telefon: 739 343 482). , , Z : 15.5.2018. Pracoviště: Základní umělecká škola, Hlavní náměstí, č.p. 42, 794 01 Krnov 1. Informace: Kamil Trávníček, +420 554 611 030.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 115 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Provozní elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 115 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Břidličná, Bruntálská 167, PROVOZNÍ ELEKTRIKÁŘ, Zajišťuje údržbu a chod elektro zařízení, provádí identifikace poruch, kvalifikované opravy, spolupracuje se zaměstnancem strojní údržby. Provádí údržbu na nevýrobním zařízení. , Požadujeme - vyučen v elektro oboru, zkoušky vyhl.50/1978 Sb., min.§6, průkaz jeřáb sk. O + vazač, řízení motorového vozíku vítáno, ranní až směnný provoz (po zaučení nepřetržitý) , Mzda 115,- Kč až 120,- Kč hod vč.prémií a příplatků ze směnného provozu., Hlásit se u Mgr Škrkoňové - tel. č. 554 222 646, Z : 5.1.2018 A : 19.4.2018 A : 14.5.2018. Pracoviště: Al invest břidličná, a.s., Bruntálská, č.p. 167, 793 51 Břidličná. Informace: Ivana Škrkoňová, +420 554 222 646.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

U památníku geniálního architekta Leopolda Bauera se odehrál koncert Dechového orchestru mladých DOM Krnov. Krnovští muzikanti tímto způsobem připomněli 80 let od úmrtí slavného rodáka.
28

Krnov si připomíná Leopolda Bauera

Vinogradov se vrátil do Krnova po dvaceti letech, oslavil zde konec války.

Vinogradov se vrátil do Krnova po dvaceti letech, oslavil zde konec války

Poznámka Fidela Kuby - Den vítězství

Zatímco prvomájové zpravodajství patřilo komunistům, v Den vítězství na sebe strhla pozornost ČSSD.

Antonín Mura: Opava je pro mě srdeční záležitost

Během minulé středy se na opavském fotbalovém stadionu slavil postup Slezského FC do naší nejvyšší soutěže. Nechyběl u toho ani trenér bruntálské Slavoj Olympie Antonín Mura.

Trojitá zlodějská bezostyšnost a uzamčení Beskyd před uhlobarony: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 21. května 2018.

Krnovský aeroklub nabízí vyhlídkové lety nad Jeseníky

Krnovsko lze poznávat nejen pěšky, na kole, v autě nebo z lodi, ale také z ptačí perspektivy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT