Kuriózní okamžik sdíleli uživatelé facebookové stránky Orlová Orlováků, posléze byl příspěvek dalšími lidmi rozšířen i v jiných komunitních skupinách.

Sáňkování, bobování, Orlí kaňon, Orlová, 13. 1. 2024
VIDEO: Orlová jako kdysi. Sáňkařů a bobařů je plný Orlí kaňon. Hlídá je Golem

„Někdo by ho měl naučit pravidla silničního provozu. Běží v protisměru,“ odlehčil téma jeden z diskutérů. „Vinnetou sedí na pivu?“ tázal se další. Jiní ale nabízeli pomoc s odchytem či se alespoň zajímali o jeho osud, nebo zda někdo kontaktoval policii. Ta o zaběhnutém koni skutečně věděla.

Kůň si zaběhal mezi městy 

Případem koně putujícího z Petřvaldu do Orlové se v neděli zabývala i policie. „Přijali jsme oznámení, kůn by měl být v tuto chvíli mimo komunikaci, nedochází tedy v tento okamžik k ohrožení účastníků provozu,“ řekla Deníku ještě před polednem policejní mluvčí Pavla Jiroušková s tím, že policisté koně hlídají v lesíku v Petřvaldu mimo silnici. „Majitele jsme vyrozuměli,“ potvrdila Jiroušková.

Zubaři, zubní ordinace, ilustrační foto
Noví zubaři na Karvinsku. V jedné z ordinací už spustili i registraci

V pravé poledne už mohla říct, že kůň byl úspěšně odchycen a ani on, ani nikdo jiný nebyl zraněn. „Ve spolupráci s občany a na základě místních znalostí, kdo má zkušenosti s chovem koní, jsme majitelku úspěšně kontaktovali,“ uvedla Jiroušková s tím, že kůň z Petřvaldu doběhl do Orlové a poté se vrátil zpět na katastr menšího z obou měst.