Pro letošní ročník udělali pořadatele city trailu jednu podstatnou změnu, běh přesunuli na konec školního roku.

„Chtěli jsme přitáhnout ještě větší spektrum závodníků. Tímto krokem se nám to povedlo. Oslovili jsme školy a reakce byly kladné. Ukázalo se, že lidi chtějí sportovat, a to nás těší,“ pousmál se hlavní organizátor Jan Krejčíř.

„Chceme mít pokryty všechny věkové kategorie. Na startu budou i úplně ti nejmenší,“ dodal. Při on-line rezervaci se ukázalo, že zájem o opavský běh je v širokém okolí, jako například na Bruntálsku či Krnovsku. „Už nyní je jisté, že účast bude vyšší než v loňském roce. Chceme atakovat pětistovku běžců,“ podotkl jeden z duchovních otců opavského běhu. Ti, co nestihli on-line registraci, mají možnost se přihlásit ještě v den konání běhu, a to od 11 hodin u OC Breda v Opavě.

Sobotní akce je specifická v tom, že startuje téměř v centru města a přitom se běží z devadesáti procent mimo asfaltové plochy. „V tom je city trail kouzelný, běží se hlavně na přírodních površích. Díky spolupráci s Povodím Odry máme posečeny břehy řeky Opavy,“ pokračoval Jan Krejčíř.

Ještě něco málo k tratím. Pro děti jsou vypsány distance na 200, 600 a 1500 metrů. Hlavní závod se poběží na deset kilometrů. O polovinu menší trať je určena pro týmy. „Tady je si možno sestavit tým, a to tří až pětičlenný,“ dodal Krejčíř. Novinkou je Canicross, takzvaný běh se psem,“ přidává Krejčíř další informaci k běhu.

City trailu se účastní i známe osobnosti. Stejně jako loni by na startu neměl chybět žokej Marek Stromský se synem Filipem. „Loni jsem byl poprvé a super akce. Letos plánuji startovat znovu, protože dostihy v Pardubicích máme tentokrát v neděli,“ pronesl Marek Stromský.

Součástí sobotní akce, která u obchodního domu Breda začíná v jedenáct hodin registracemi, bude i doprovodný program v čele s bohatou tombolou. Samotný běh započne o dvě hodiny později.