Konaly se zde hned dvě předpremiéry, fantasy snímek se ve zdejších prostorách totiž zčásti natáčel. Do kin novinka vstupuje 19. března.

Pohádka vypráví příběh princezny Elleny, na niž po narození uvalila čarodějnice Murien kletbu. Ta má přijít v den Elleniných dvacátých narozenin. Kletba se naplní, ale princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Znovu se probudí do téhož dne a je nucena ho prožít znovu. Aby zachránila království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt lásku, odvahu a čisté srdce.

„Jsme fanoušci fantasy, chtěli jsme natočit něco, na co bychom sami rádi šli do kina, řekl jménem tvůrců režisér Petr Kubíček.

Příběh plný čar a kouzel vznikal v zatopeních lomech u Lipnice nad Sázavou či na hradě Točník. Velká část snímku se odehrává v kulisách hradu Bouzov, závěrečné scény pak v Zámeckém resortu v Sobotíně.

„Máme velkou radost, že jsme se stali součástí takové velké události,“ poznamenala manažerka resortu Vanda Vacínová.

„Musím otevřeně říct, že mám zapnutý telefon u postele a čekám Hollywood,“ glosoval s nadsázkou spolumajitel resortu Milan Hroch. Ve snímku si zahrál menší roli krále.

Ve snímku diváci uvidí Romana Zacha, Marka Lamboru, Jána Révaie, Martina Písaříka či Elišku Křenkovou.

Představitelka titulní role Natalia Germani byla v době natáčení byla těhotná.

„Byla jsem asi citlivější, ale spíš až ke konci těhotenství,“ poznamenala.

V jiném stavu ale nebyla jediná. „Měli jsme těhotenství víc. V pohádce proti princezně stojí zlo, což perfektně zahrála Simona Zmrzlá. Ta byla také těhotná,“ prozradil producent pohádky Viktor Krištof.