„Došlo k vzájemnému konfliktu mezi několika osobami,“ uvedla Pavla Jiroušková z moravskoslezské policie s tím, že potyčka začala během oslav a poté se přesunula na ulici.

„Policisté přijeli na místo a situaci zklidnili. Došlo ke zranění osoby, která byla jednorázově ošetřena. Lidé se rozešli. Řešíme to jako přestupkové jednání,“ dodala Jiroušková, podle které je v podobných situacích běžně nasazováno větší množství sil a prostředků. „Dostali jsme informaci, že dochází k potyčce mezi větším počtem osob,“ vysvětlila Jiroušková.

Lidé se o noční rvačce baví už také na sociálních sítích, kde se také objevily fotografie z policejního zásahu. 

Manévry také v červenci, lidé nechtěli z hospody domů

Ještě větší policejní manévry se odehrály v červenci před restaurací v Ostravě-Jihu. K hospodě se tehdy sjelo na třicet policejních vozů. Důvodem bylo oznámení o protestech několika desítek hostů, kterým se nelíbilo, že museli odejít úderem třiadvacáté hodiny, jak tehdy nařídili hygienici v souvislosti se šířením koronaviru. Policistům se situaci podařilo uklidnit.

„Nevěděli jsme, do čeho jdeme. Nechtěli jsme nic podcenit,“ zdůvodnila policie nasazení většího počtu ochránců zákona i techniky. Ke zranění ani škodě na majetku nedošlo, nikdo nakonec nebyl zatčen.