Přijetí atletů na radnici u příležitosti Beskydské laťky je v Třinci již od roku 2006 pěknou tradicí a probíhá vždy ve velmi srdečné atmosféře. 

Pozvání letos přijaly světové špičky jako Tom Gale z Velké Británie, Jamal Wilson z Baham či Svetlana Radzivil z Uzbekistánu.

Třešničkou na dortu byla návštěva kubánské výškařské legendy Javiera Sotomayora. Dvaapadesátiletý nejlepší výškař v historii atletiky přeskočil v roce 1993 jako jediný laťku ve výšce 245 cm a jeho rekord se dosud nikomu nepodařilo překonat. 

„Setkání s výškaři je vždy milé a přátelské a každoročně se na něj moc těším. Letos poprvé proběhlo až po ukončení mítinku a bylo o to uvolněnější a slavnostnější. Mám velkou radost, jsme po 14 letech mohli znovu přivítat i Javiera Sotomayora, s nímž jsem se v těchto prostorách setkala už v roce 2006,“ uvedla Věra Palkovská.

Usměvavý olympijský vítěz a světový rekordman z Kuby, který kvůli své hbitosti dostal přezdívku „kočka z Limonaru“, dostal na památku od primátorky symbolickou plyšovou kočku. Ostatní atleti si odnesli jako upomínku na naše město šálu Ocelářů s nápisem WERK ARÉNA a drobné pozornosti s tématikou Třince. 

V průběhu setkání si atleti pochvalovali skvělou atmosféru závodu, jedinečné publikum a přátelské přijetí na radnici. „Obdivuji Třinec. Bylo by pro mě ctí být občanem vašeho města,“ nešetřil chválou Jamal Wilson z Baham.

Na závěr návštěvy usadila Věra Palkovská výškaře do primátorského křesla, aby napsali pár slov do pamětní knihy města.

Beskydská laťka, která včera proběhla v prostorách třinecké WERK ARENY, přivítala i letos světovou výškařskou elitu a zaznamenala rekordní diváckou účast. Pro fanoušky, kteří letos zaplnili WERK ARÉNU do posledního místečka, byl navíc od dopoledních hodin připraven bohatý soutěžní i doprovodný program včetně vystoupení finalistů soutěže Eurovize, kapely Lake Malawi v čele s Albertem Černým. Soutěží provázel olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle a sportovní moderátorka Kateřina Nekolná.  

„Beskydská laťka patří po celá léta k jedné z nejvýznamnějších sportovních, a troufnu si říci i společenských událostí v Třinci. Každý rok si ji v našem městě hodně užíváme a budeme ji i nadále podporovat. Obrovské poděkování patří všem organizátorům v čele se Stanislavem Sajdokem mladším,“ dodala Věra Palkovská.