Policii událost oznámil ve čtvrtek před 18. hodinou mužův kamarád. "Na bezplatnou linku tísňového volání čísla 158 oznámil devětatřicetiletý muž z Ostravy, že pohřešuje svého třicetiletého kamaráda, rovněž z Ostravy. Přibližně třicet minut po sedmnácté hodině si  na hlučínské štěrkovně v katastru obce Kozmice půjčili vodní šlapadlo a vydali se na něm k ostrůvku uprostřed vodní plochy, který je od břehu vzdálen přibližně 200 metrů. Z přesně nezjištěných příčin 30letý muž ze šlapadla spadl do vody, chvíli se držel nad hladinou a mával rukama, následně se však podle slov oznamovatele potopil a již nevyplaval. Jak bylo dále zjištěno, tak 39letý muž okamžitě začal volat o pomoc, což slyšeli na břehu přítomní vodní záchranáři, kteří ihned dorazili na místo a začali propátrávat hladinu jezera," uvedl policejní mluvčí René Černohorský. 

Ilustrační foto.
Muž v ostravském Přívoze dostal epileptický záchvat. Místo pomoci byl okraden

Na místo ihned vyrazila i policejní hlídka z Obvodního oddělení v Hlučíně. "Hlučínští policisté okamžitě započali pátrací akci a požádali o součinnost policisty ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje se sídlem ve Frýdku-Místku s vodními čluny, zažádali o povolání policejních potápěčů, policejních psovodů a hasičů Hasičského záchranného útvaru v Hlučíně. Na místo rovněž po chvíli přiletěl i záchranářský vrtulník, který propátrával hladinu jezera," popsal René Černohorský.

Pátrací akce skončila ve čtvrtek po setmění, chvíli po jednadvacáté hodině. Policie v ní pokračuje i v pátek od rána. "Na místě jsou potápěči a policisté Speciální pořádkové jednotky se čluny. Pří pátrání byly také prohledány i okolní břehy vodní plochy, přilehlé restaurace, hlučínské vlakové a autobusové nádraží, různá zdravotnická zařízení, a to ve spolupráci s hlučínskými strážníky," dodal mluvčí policie. 

Při příchodu hlídky strážníků se tento mladík sáček pokusil bleskově ukrýt do svých kalhot, konkrétně do oblasti rozkroku. Po výzvě strážníků sáček vytáhnul ze svých kalhot společně se skleněnou trubičkou naplněnou rovněž zelenou sušinou.
Mladík v Ostravě ukryl marihuanu v rozkroku, poté vypustil moudro

"V pátek v 18.20 hodin byla pátrací akce ukončena - policejní potápěči našli tělo muže na dně, asi 5 metrů pod hladinou, nedaleko ostrůvku uprostřed jezera. Případ nadále prošetřují opavští kriminalisté a pravděpodobně bude nařízena pitva," uvedl policejní mluvčí Černohorský.