"Počet pozitivních osob v ohnisku nákazy na dole Darkov v okrese Karviná stoupl na 343 osob, od včerejška jsme zaznamenali 14 nových případů onemocnění," sděluje v sobotu Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje (KHS) v aktuální tiskové zprávě. 

Počet pozitivních zaměstnanců dolu Darkov stoupl o 2 na 228 (z tohoto počtu bylo 11 pendlerů z Polska). "Dále jsme zaznamenali pozitivní výsledek u 11 nových rodinných příslušníků, čímž stoupl jejich celkový počet na 109 a u 6 ostatních pracovníků," pokračuje zpráva KHS.

Šíření nákazy koronaviru působí problémy na úřadech i ve školách. Například radnice v Bohumíně v pátek oznámila, že na dva týdny uzavírá odbor dopravy, a to kvůli jedné nakažené zaměstnankyni, která je příbuznou zaměstnance OKD. Studenti jedné třídy orlovského gymnázia zase museli do karantény, protože nemocí covid-19 onemocněla jedna jejich spolužačka. Maturitu proto budou muset přeložit na podzim.

Podle hygieniků je mimo ohnisko nákazy kolem dolu Darkov celková epidemiologická situace v Moravskoslezském kraji stále stabilizovaná. V Karviné jsou pak nařízeny dezinfekce veřejných prostor a další opatření, jako zákazy návštěv v nemocnicích či zařízeních pro seniory.