Přibližně třicet minut po dvaadvacáté hodině večer v den svátku zamilovaných, v pátek 14. února, se nejprve polil hořlavou látkou a poté vylezl na zábradlí balkónu v druhém nadzemním podlaží jednoho z bytových domů na ulici Olomoucké v Opavě.

Ilustrační foto
Motorkářku na Bruntálsku přejelo auto poté, co havarovala

„Okolo krku si následně uvázal smyčku lana, zapalovačem si zapálil oblečení a skočil dolů. Přítomné svědkyni se podařilo lano odstřihnout a další náhodní svědci, po pádu muže z výšky přes 5 metrů, se snažili jeho hořící tělo co nejrychleji uhasit,“ komentoval událost policejní mluvčí René Černohorský s tím, že muž utrpěl popáleniny 2. a 3. stupně minimálně na 65 procentech těla. 

Zásah policie ve Fakultní nemocnici Ostrava 10. prosince 2019 v Ostravě.
Střelba v nemocnici v Ostravě spustila lavinu výhrůžek. Nyní padl první trest

V přímém ohrožení života a v kritickém stavu byl muž transportován na urgentní příjem a na popáleninové centrum Fakultní nemocnice s poliklinikou v Ostravě-Porubě.

"U vážně zraněného v Opavě zasahoval lékařský tým rendez-vous a skupina rychlé zdravotnické pomoci. Pětatřicetiletý muž spadl z druhého patra domu, přičemž na něm hořel jeho oděv. Zůstal při vědomí, lékař u něj ovšem zjistil rozsáhlé popáleniny na více částech těla. Byl v ohrožení života. Lékař musel provést intubaci dýchacích cest a připojení v přístroji zajišťujícímu umělou plicní ventilaci," popsal Lukáš Humpl, mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje.

„Celá záležitost, tedy důvody, příčiny, motivy a pohnutky těžce zraněného muže jsou nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů,“ uvedl Černohorský.