„Kriminalisté díky velmi dobré spolupráci s kolegy z Národní centrály proti organizovanému zločinu a policisty z Moravskoslezského kraje vypátrali a následně zadrželi v Ostravě čtyřiapadesátiletého muže,“ uvedla Kropáčová s tím, že zadržený zaslal na konci února do e-mailové schránky jedné ze státních organizací zprávu, ve které vyhrožoval usmrcením úředním osobám.

Šlo o policisty a členy vlády. Současně vyhrožoval smrtí učitelům, doktorům a hasičům. „Výhružná zpráva souvisela s aktuálním řešením pandemické situace,“ doplnila mluvčí.

Dnes již bývalý policista je obžalován z týrání zvířat.
Policista z Ostravy ubil srnu sraženou autem. Nyní stojí před soudem

Kriminalisté muže obvinili z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a z trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. V případě odsouzení mu hrozí až tří vězení. Muž nyní stíhán na svobodě. 

Vydíral Babiše

Podobným případem vyhrožování vládnímu činiteli se před časem zabýval Okresní soud v Ostravě. Za vydírání premiéra Andreje Babiše uložil roční podmíněný trest dvacetiletému mladíkovi z Ostravy. Ten se podle obžaloby podílel na hackerských útocích na vládní i další webové stránky.

Ilustrační foto.
Šetření zákroku strážníků v Ostravě-Porubě proti ženě bez roušky: Nechybili

Kromě toho měl přes sociální sítě vydírat premiéra Andreje Babiše. Vyhrožoval zveřejněním údajů o jeho dceři. Muž také na oblíbené internetové uložiště umístil software k provedení kybernetických útoků a zájemcům v rámci chatové diskuze poskytl odkaz s heslem ke stažení. Informace o chystaných kybernetických akcích se objevovaly na stránkách Anonymous.

Utkání 9. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Slovan Liberec, 27. ledna 2021 v Ostravě. (střed) rozhodčí Pavel Julínek uděluje žlutou kartu Jhon Edison Mosquera Rebolledo z Liberce. Ten strká do hráče Ondřej Šašinka z Ostravy.
OBRAT V KAUZE: Fanoušek Baníku Ostrava za rasistické nadávky před soud nepůjde

Cílem byla snaha o zrušení některých částí zákona o hazardních hrách a také zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb. Muž byl obžalován i z toho, že na facebookový profil Andreje Babiše vyvěsil anglický vzkaz, ve kterém  vyhrožoval zveřejněním informací o jeho dceři. Jiný vzkaz týkající se premiérovy dcery přidal na facebookovou skupinu Anonymous.