"Podle místních rybářů, se jedná o největší rybu, která se v jezeru vyskytuje. Měřit mohl okolo metru, my rybáři řešíme váhu, ne délku. Vážil přesně 18,21 kilogramu," sdělil Deníku mladý sportovní rybář z městečka na Prostějovsku.

O rekordní úlovek se nejedná

"Na svém kontě mám už mnohem větší ryby. Ale na téhle vodě to byl největší úlovek. My rybáři jsme jako houbaři, přesná místa neprozrazujeme. Mohu říci, že se jedná o jezero na střední Moravě," usmíval se tajuplně Adam Grulich.

Základem byl dlouhý odhoz

"Musíte odhodit dál než ostatní. Když chcete trofejní rybu, je to nejdůležitější. Moje montáž tak je na středu jezera samotná, není v linii s ostatními. Klíčové je prostě házet daleko," prozradil recept šikovný mladík.

Majestátní ryba dostala svobodu

"Já chytám pro radost, řídím se heslem ´chyť a pusť´. Trofejní úlovky si fotím a snímky posílám firmám, které vyrábí návnady. Oplátkou dostávám vybavení," říká sportovní rybář, který se chystá do Maďarska.

close Téměř dvacetikilového šupináče vytáhl z jezera na Hané mladý rybář z Kostelce na Hané. Foto: archiv Adama Grulicha info Zdroj: Deník/VLP Externista zoom_in

"S kamarády máme tým a chceme jet na prestižní mezinárodní závod IBCC v Maďarsku. Jedná se o neoficiální mistrovství světa," uzavírá borec, který se věnuje rybaření od svých šesti let.

V roce 2019 slavil Adam Grulich společně se svým parťákem Ondřejem Kudláčkem republikový titul a navíc i bronzové medaile z mistrovství Evropy ve sportovním rybolovu.

Podívejte se jak se tahá obří sumec:

Zamilovaný pár vytáhl obřího sumce, září 2023 | Video: Zdeněk Vysloužil

close Banner ryby info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in