Ministerstvo pro místní rozvoj MMR ČR je poskytovatelem evropské dotace, kterou město Krnov hodlá využít na revitalizaci Karnoly.

„Od návštěvy paní ministryně očekáváme, že najdeme společně cestu, jak i za změněných podmínek dotační titul zachovat a využít,“ vysvětlil důvod návštěvy krnovský místostarosta Michal Brunclík (ČSSD).

Před velkým požárem, který v Karnole vypukl loni 20. prosince, mělo město Krnov kompletně připravený revitalizační projekt za 120 milionů korun. Už byla dokonce i vysoutěžena stavební firma, aby na jaře mohla začít realizace projektu „Karnola udržitelná revitalizace a zatraktivnění národní kulturní památky“.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová se v pondělí chystá do Krnova, aby se seznámila s upraveným projektem na revitalizaci Karnoly.Před požárem Karnoly projekt získal dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, která měla pokrýt až devadesát procent výdajů. Je stále ještě reálné přeměnit Karnolu na textilní muzeum a kulturní centrum? Také o tom se bude rozhodovat v pondělí při návštěvě ministryně.

Krnovské zastupitele o tom 7. února informoval místostarosta Jan Krkoška (ANO), který je současně náměstkem hejtmana.

„Rozhodli jsme se projekt trochu přepracovat v návaznosti na dotační titul. Právě probíhá jednání na úrovni ministra kultury a ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové. Ta při pondělní návštěvě Krnova přímo v Karnole rozhodne, jakým způsobem se uvolní finanční prostředky v návaznosti na dotační titul. Za vedení města říkám, že v projektu chceme pokračovat, byť jsou nutné drobné úpravy. Karnola po požáru bohužel už nebude mít nálepku posledního pracovního dne, tedy zachování stavu, kdy její provoz skončil. Kvůli požáru to bude fungovat v trochu jiném režimu,“ informoval zastupitele Krkoška.