Areál textilky se v úterý 24. září v 15 hodin otevře veřejnosti v rámci akce HEDVA / Poslední den. Prohlídku areálu textilky, která právě ukončuje provoz, společně připravili Technické muzeum v Brně, Vlastivědné muzeum v Šumperku a Národní památkový ústav, ú.o.p. v Ostravě.

Historie tradičního textilního výrobce se uzavírá a vy můžete být při tom. Můžete naposledy nahlédnout do továrny, kde textiláci strávili část svého života. Tento závod byl v Šumperku založen v roce 1910 V. Vinciguerou a vídeňskými obchodníky. V roce 1932 se firma mění na Amfaldern & spol. V roce 1948 je podnik začleněn do n. p. Henap (později Hedva) Moravská Třebová.

Pozemek po bývalé textilce Hedva v Šumperku

Po celou dobu své existence se věnoval zpracovávání hedvábných nití z přírodního a posléze i syntetického materiálu. Sraz je u vrátnice Hedvy v Šumperku v Zábřežské ulici. Historický úvod přednese Michaela Ryšková z Národního památkového ústavu, areálem továrny provází zaměstnanci Hedvy. Zájemci o prohlídku se mohou předem hlásit na telefonu 736 760 600.