„Cestující, kteří pojedou vlakem po změně času, by měli počítat s tím, že noční dálkové vlaky pojedou v ranních hodinách stále ještě podle středoevropského (zimního) času, tedy až o šedesát minut později oproti aktuálním časovým údajům. Regionálních vlaků se změna nedotkne, protože během změny času žádné nejedou a na tratě vyrážejí už podle letního času,“ uvedl Petr Pošta z tiskového oddělení Českých drah (ČD).

Změna času podle něj pro České dráhy znamená zavedení relativně složitých opatření pro oběhy vozů, lokomotiv a personálu.

„Jejich cílem je zamezit následnému zpožďování dalších vlaků v denní době. Aby se z těchto nočních vlaků nepřenášela zpoždění na ostatní denní spoje, ranní přípoje vesměs nebudou na tyto zpožděné vlaky čekat,“ doplnil Petr Pošta.

Všem cestujícím, kteří se budou vydávat na cestu v neděli 25. března, pak České dráhy doporučují, aby si zkontrolovali, jestli jejich hodinky ukazují správný, tedy letní čas.

Přehled vybraných vlaků projíždějících naším krajem, které můžou být kvůli přechodu ze zimního času na letní čas na území ČR až o šedesát minut opožděny:

R 403 Silesia Praha Krakov počínaje stanicí Bohumín

R 405 Vltava Bohumín Moskva počínaje stanicí Bohumín

R 406 Chopin Vídeň Varšava počínaje stanicí Bohumín

R 407 Chopin Varšava Vídeň počínaje stanicí Bohumín

R 441 Excelsior Cheb Košice počínaje stanicí Česká Třebová

R 442 Šírava Humenné Praha počínaje stanicí Třinec

R 443 Šírava Praha Humenné počínaje stanicí Ostrava-Svinov

EN 444 Slovakia Košice Praha počínaje stanicí Bohumín

EN 445 Slovakia Praha Košice počínaje stanicí Bohumín