Na městské slavnosti v litevském Telšiai byly pozvány také delegace z partnerských měst.

Na festivalu nechyběli ani zástupci Krnova: místostarosta Jan Krkoška, vedoucí odboru strategického rozvoje Monika Vyležíková, vedoucí odboru sociálního František Fojtík a Radka Zdráhalová z odboru strategického rozvoje.

„Na programu jsme kromě jiného měli konferenci věnovanou Litvě, na které vystoupil také bývalý polský prezident Bronislaw Komorowski, byli jsme přítomni podpisu smlouvy mezi Telšiai a jeho novým partnerským městem z Gruzie a důležitou součástí naší návštěvy v Litvě byla i diskuze o budoucí spolupráci s Telšiai. Během ní jsme detailněji probírali přípravu našeho společného projektu, jehož tématem je euroskepticismus. Na realizaci projektu, který se uskuteční koncem července v Krnově, jsme získali dotaci z programu Evropa pro občany,“ uvedl Jan Krkoška, který vystoupil v oficiální části programu se zdravicí.

Delegace si nenechaly ujít ani vystoupení hudebních a tanečních souborů s národními písněmi a tanci.

„Atmosféra na festivalu byla úžasná, lidé zpívali vždy a všude a velmi nás překvapilo, že když návštěvníci opustili zaplněný amfiteátr, tak nebyl vidět na zemi jediný odpadek, a to ani nikde jinde,“ řekla Monika Vyležíková, kterou zaujala ještě další věc.

„Město Telšiai během festivalu podepsalo partnerskou smlouvu s již třináctým partnerským městem. Tak početná partnerská spolupráce by u nás byla finančně neúnosná, ale v Litvě mají jiný systém financování tato aktivita je podpořena ze státního rozpočtu a výše podpory se odvíjí od počtu partnerských měst,“ vysvětlila Monika Vyležíková.