Online reportáž

„Jsou vyprodané. Plynové masky prodáváme průběžně pořád, ale rozhodně ne v takové míře. Teď to patrně souvisí s šílenstvím okolo koronaviru,“ potvrdila Deníku zprávu prodavačka z Army shopu v Rudné ulici v Ostravě. 

Ilustrační foto.
Koronavirus: Ve Frýdku-Místku je v karanténě přes 50 lidí

„V únoru jsme prodali 160 masek, navíc dalších sto je ještě na cestě k zákazníkům, kteří na ně čekají,“ dodala její kolegyně ze skladu s tím, že plynová maska stojí průměrně 250 až 300 korun.

„Na skladě nám už zůstaly jen rarity. České modely nám mají opět naskladnit, polské dorazí z Německa rovněž.“

V souvislosti s rostoucí panikou, k níž hygienici poznamenávají, že stále stačí myslet na dezinfekci rukou, chovat se zodpovědně a vyvarovat se cest do postižených oblastí, vydal kraj „kuchařku“ – doporučení, jak mají občané i organizace v kraji postupovat. Ta je výsledkem pondělního jednání Bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje a je dostupná na webu Moravskoslezského kraje

„Určitě je na místě lidem připomínat, že je důležité, aby se sami snažili předejít možné nákaze. Rozhodně nechceme šířit paniku, ale není od věci, aby se lidé zaměřili na hygienu, používali dezinfekční gely a vyhýbali se kontaktu s lidmi, kteří jsou nemocní,“ řekl k výsledkům jednání hejtman kraje Ivo Vondrák.

K TÉMATU

Budou se rušit veřejné akce?

Bezpečnostní rada také doporučila zrušit konání veřejných akcí, na kterých se má sejít nad 500 lidí a rozhodnuto bylo i o zrušení vyhlášení zítřejší akce Sportovec roku. „Vítěze vyhlásíme pravděpodobně v červnu, náhradní termín se řeší,“ informovala mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník