Jedno z nejoblíbenějších šumivých vín, které se vyrábí výhradně v Itálii, bylo během sobotního dne hlavním aktérem Prosecco festu. Program celé akce začal už v 10 hodin dopoledne, kdy se otevřely pomyslné brány festivalu v prostoru Brick House v DOVu. Festival perlivých vín z Itálie, Španělska a Francie obohatily workshopy o proseccu nebo španělské paelle.

Majitel e-shopu Prosecco a ty a hlavní organizátor akce Lukáš Adamovský chtěl návštěvníkům ukázat, že prosecco není jen o obyčejné sklence šumivého nápoje. „Samozřejmě, že prosecco je výborné samotné samo o sobě, nicméně jde pít i mnohem moderněji. Mohou se z něj míchat nejrůznější drinky. Jako například v poslední době hodně populární Aperol Spritz,“ vysvětlil Adamovský. Podle něj k tomuto nápoji lidé tíhnou mnohem častěji už jen proto, že se lidé snaží pít s rozumem. „Dle mého je to takové řízené inteligentní pití,“ dodal s úsměvem organizátor.

Panoráma celé Ostravy je krásně vidět z horních pater budovy Tieto Towers, jejíž stavba nyní míří do finiše.
Proměna přestupního uzlu v Ostravě: Náměstí Republiky čeká velká revitalizace

Součástí akce, která probíhala jak venku, tak i vevnitř, byly i nejrůznější stánky s míchanými drinky, kávou, sýry nebo jídlem. Velký zájem byl během odpoledne o neapolskou pizzu nebo španělskou paellu. Přesto, že organizátor nabízel vstupenky v předprodeji, někteří návštěvníci objevili festival náhodou. „Byly jsme s kamarádkami na procházce kolem areálu, a když jsme slyšely hudbu, přišly jsme se podívat. Prosecco máme všechny rády, tak to vypadá, že tady strávíme zbytek dne,“ svěřila se jedna z návštěvnic festivalu Maria Petrová.

Poslední jízda trolejbusu Škoda 21Tr, 19. května 2023, Ostrava.
VIDEO: Konec legendy v Ostravě. Město se v pátek rozloučilo s trolejbusy

Ochutnávky šumivého vína s jídlem ze Španělska a Itálie večer doplnila i afterparty s DJem. Celá akce měla i charitativní stránku, jelikož 20 korun z každé vstupenky šlo na Útulek pro psy Sedliště. Kdo nestihl návštěvu Prosecco festu, může si bar s tímto šumivým nápojem objednat například na oslavu nebo svatbu. Pokud by někdo chtěl ochutnat více druhů prosecca, může si u Prosecco a ty domluvit i řízenou degustaci.