Otevření skateparku přilákalo více než stovku lidí.

„Skatepark je určen pro jesenickou mládež, ale pro naši komunitu je taková malá turistická atrakce. Máme ohlasy třeba ze Zábřehu nebo Ostravy, že se těší, až si náš skatepark projedou,“ uvedl zástupce jesenických skateboardistů Lukáš Glausch.

Janov dnes patří k nejmenším městům v České republice. V dávných dobách zde horníci těžili stříbro.
Na návštěvě v Janově: Tisíciletá lípa je nejstarším živým organismem Bruntálska

Sportoviště město stavělo od loňského roku. Z celkové ceny 7,2 milionu korun pokryla milion dotace od Olomouckého kraje.

„Je skvělé vidět, kolik nadšených sportovců zde dnes je. Čekali jste na tuto chvíli dlouho, ale dočkali jste se a teď už je to vaše,“ uvedla starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová.

Jak skatepark vypadá?

Skatepark byl navržen je jako kombinace streetového parku se třemi výškovými úrovněmi spojenými rampami a schody a dále BMX dráhy. Oba prvky na sebe přímo navazují a dá se mezi nimi přejíždět. Streetová část je doplněna skatovými překážkami z kovových trubek, jako jsou boxy a raily.

Paní Anna Řežuchová bydlí v Janově pod Tisíciletou lípou. Ráda vzpomíná a umí krásně vyprávět.
Poutavé vzpomínky aneb život pod unikátní lípou v Janově

Skatepark má podobu betonového monolitu, beton je totiž dlouhodobě nejvhodnější technologickou variantou pro výstavbu venkovních skateparků s minimálními dodatečnými náklady na opravy. Stavbaři rovněž vybudovali nové zpevněné plochy, vysadili zeleň a celé sportoviště vybavili lavičkami, stojany na kola a odpadkovými koši.