Martin Procházka se školáky nacvičoval brždění, přešlapování nebo zastavování na bruslích, bývalý brankář Milan Hnilička zase střelbu na bránu. Po hodinovém programu na ledu se dětem podepisovali a fotili se s nimi.

„Bylo to dobré. Asi nejvíc se mi líbilo bruslení pozadu," svěřil se Viktor Zapletal, školák z Lipové-lázní. Bývalí hokejoví reprezentanti a olympijští vítězové z Nagana přijeli do Jeseníku podpořit výstavbu zimního stadionu.

„Je to sportovní město. V republice máme málo zimních stadionů a Jeseník je destinace, kam by se krásně hodil," poznamenal Milan Hnilička.

Příprava stavby zimního stadionu v Jeseníku je v plenkách. Místní příznivci ledního hokeje jednají s vedením města o zpracování studie proveditelnosti stavby.

„Už příští rok chceme zde v lázních rozjet hokejovou přípravku. Chceme začít v Jeseníku budovat hokejové podhoubí. Aby jakmile vznikne stadion, děti o hokeji něco věděly," řekl Stanislav Kukučka, který o zavedení hokeje na standardní úrovni v Jeseníku s kolegy usiluje.