Návštěvníci budou moci využít speciální vlaky a kyvadlovou autobusovou dopravu. Naopak lidé využívající běžné vlaky pojedou v čase festivalu na trati Vrbno pod Pradědem - Milotice náhradní autobusovou dopravou.

„Speciální vlaky pro návštěvníky zimních center, které ve Vrbně pod Pradědem doplní kyvadlová autobusová doprava do Karlova, si objednal Moravskoslezský kraj. Město Vrbno pod Pradědem zajistí po dobu trvání Olympijského festivalu záchytná parkoviště,“ informovala mluvčí vrbenské radnice Alena Kiedroňová.

Pravidelné spoje na regionální trati z Milotic nad Opavou do Vrbna pod Pradědem vedené podle jízdního řádu po čas konání festivalu těmto speciálním vlakům ustoupí.

„Pustit na regionální trať vedle osobních vlaků a nákladních souprav přepravujících dřevo z kůrovcové kalamity další speciální vlaky je prakticky nemožné,“ doplnila Alena Kiedroňová.

Podle slov Jiřiny Kováčové z GW Train Regio a.s. by nebylo možno bezpečně zajistit křížení vlaků na jednokolejné trati. Proto se běžné vlaky vypravované podle platného jízdního řádu nahradí autobusy, a to od soboty 10. do neděle 25. února.

Zájemci z Ostravy či z Opavy mohou v sobotu 24. února využít také mimořádný přímý vlak z Ostravy do Malé Morávky. Vlak vyjede v 6.49 ze stanice Ostrava-Střed a do Malé Morávky dorazí v 9.55 hodin.

„Dá se očekávat, že speciální doprava z Krnova do Karlova alespoň na čas rozšíří možnosti turistů i místních obyvatel užít si zimní sezonu na horách nebo vypravit se pohodlně z Vrbna pod Pradědem až do Krnova,“ uzavřela Alena Kiedroňová.