"Není dosud žádná indicie, že by se na smrti dívky aktivně podílela jiná osoba," uvedla Neubauerová. Na případu policisté nadále pracují, prověřovat budou například i případnou zodpovědnost.

Policisté a hasiči začali po dívce pátrat minulý týden v úterý v podvečer. Tělo našli ve středu kolem 04:00. Policejní mluvčí dnes potvrdila dřívější informaci, že dívčino tělo bylo ve studni, která byla na zahradě, kde si dívka hrála.

Pátrání po ztracené dívence ve Zlatých Horách
Ztracenou dívenku ze Zlatých Hor našli mrtvou

"Zahradu, na které byla dívenka naposledy viděna, tvořila souvislá travnatá plocha, okolo plotu byly stromy a náletové křoviny. U plotu s křovím byla později nalezena dlouhodobě neužívaná podúrovňová studna překrytá z části kamenem a dřevěnými deskami, vše pokryté mechem, trávou a listím," uvedla mluvčí.

O případných nástrahách na pozemku ani o tom, že tam studna je, majitelé nemovitosti nevěděli, policie se je na to podle Neubauerové několikrát ptala.

"Noční hodiny navíc velmi ztěžovaly odhalení této dlouhodobě neužívané studny," doplnila policejní mluvčí. V současné době policisté pokračují v prověřování případu.

Vlna solidarity

Pátrání po dívce, která podle informací ČTK navštěvovala poslední ročník mateřské školy ve Zlatých Horách, vyvolalo mezi místními vlnu solidarity. Společně s policisty a hasiči ji hledalo velké množství místních obyvatel. Lidé se svolávali prostřednictvím mobilního rozhlasu a sociálních sítí.

Dopravní nehoda ve Zlatých Horách
U Zlatých Hor rozbil řidič svůj hyundai o strom

Starosta Zlatých Hor Milan Rác tehdy řekl, že během chvilky se shromáždilo přes 200 lidí. Dívku podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka hledali také specialisté lezeckých skupin, komunikačních technologií i kynologové ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.

V pátracích skupinách několik hodin prohledávali terén. V pohotovosti byla kvůli pátrání po dívce také potápěčská skupina z Olomouce i záchranáři z nedalekého Polska. Podle policejní mluvčí kvůli špatným letovým podmínkám nebylo možné využít policejního vrtulníku.