Na stanoviště policistů speciální pořádkové jednotky u Ostrava arény přiběhla ve čtvrteční podvečer mladá žena s tím, že se jí během okamžiku ztratily v davu hokejových návštěvníků její dvě děti předškolního věku.

Tato informace, včetně popisu dětí, se okamžitě nesla vysílačkami a dalšími komunikačními kanály, které mají policisté k dispozici. Zpráva se dostala k hlídkám po linii všech služeb a do pátrání se zapojili rovněž policisté speciální pořádkové jednotky. Ti průběžně na stanovišti zjišťovali další, detailnější informace od maminky a naváděli své kolegy zapojené do pátrání.

„Postupně prohledávali okolí haly, vzhledem k rozsáhlosti prostoru a jeho specifikům mimo jiné i na služební čtyřkolce. Za krátkou chvíli se několik desítek metrů opodál policistům ze speciální pořádkové jednotky podařilo děti nalézt. Byly sice rozrušené, ale nezraněné. Policisté děti uklidnili a předali je mamince, na které byla vidět obrovská úleva. Paní ocenila práci policistů vskutku velkým a vřelým poděkováním," uvedla k případu policejní mluvčí Soňa Štětínská.

„Jsme rádi, že jsme mohli pomoci a že paní nezaváhala a obrátila se na nás ihned. Tuto událost vnímáme jako fakt, že policie zajišťuje v souvislosti s hokejovým mistrovstvím široké spektrum činností, nejen ryze bezpečnostního charakteru a oblast dopravy," dodala závěrem mluvčí.