Tvůrci se už tradičně v seriálu zaměřují na dvě linky – aktuálně vyšetřovaný případ a osobní strasti hlavních hrdinů, potažmo jejich rodin – v první řadě kriminalistky Magdy Malé (hraje Petra Špalková), nyní jejího kolegy Martina Černého (Jiří Vyorálek). Ten řeší trable, do kterých se nezaviněně dostal jeho syn Filip.

Sídlo Diama ve Stráži pod Ralskem.
Diamo propouští, napětí roste. O práci přijdou i lidé v Ostravě a Karviné

A právě vyostřeným konfliktem těchto dvou začne šestý díl druhé řady. Jak už totiž naznačil závěr předchozího dílu, Filipovu přítelkyni Hanku znovu zadržela policie. O co půjde tentokrát? Kdo může být v ohrožení? A nakolik se bude moci hlavní vyšetřovatel soustředit na další zapeklitý případ, který bude vyžadovat jeho plné soustředění?

Deset ran nožem

V chodbičce svého bytu je totiž nalezena mladá žena, ubodaná deseti ranami nožem. Magda s Martinem se domnívají, že oběť pachatele znala a pustila jej dovnitř sama. Vyšetřování se komplikuje kvůli vazbám na záhadnou náboženskou sektu, jíž byla zavražděná kdysi členkou. Kdo měl zájem se mladé ženy takto brutálně zbavit? Mohla být motivem žárlivost? Obviněný muž ale náhle zemře. Dopadli Magda s Martinem toho pravého?

Restaurace Slezska P.U.O.R.
Kdo zdraží a o kolik? Takové budou ceny piva v centru Ostravy během MS v hokeji

Případ se bude rozplétat nejen v Ostravě, po martinovském průmyslovém areálu nyní dostane větší prostor oblast Nové Karoliny v centru města, zejména Trojhalí, multifunkční prostor, ve kterém se pořádají společenské, sportovní i kulturní akce.

V minulosti se zde sice koksovalo uhlí nebo lilo surové železo, nyní je ale místo označováno za nové moderní centrum města. Nachází se v oblasti Nové Karoliny, kde je také obchodní centrum, kancelářské prostory i stále se rozšiřující bytová zástavba.