Jak už Deník včera informoval, zájem o antigenní testování je tak velký, že již v úterý 15. prosince v poledne byly kapacity některých odběrových míst v Moravskoslezském kraji naplněné minimálně do 28. prosince.

Například v Bílovecké nemocnici zbývala v poledne pouze dvě místa na pátek 18. prosince, pondělí 21. již bylo zcela obsazené, stejně jako následující úterý. Od pátku až do středy 23. bylo plně obsazeno v EUC klinice Ostrava a Městské nemocnici Ostrava.

Do 28. prosince měly plně obsazené termíny nemocnice AGEL v Bruntále, Ostravě-Vítkovicích, Novém Jičíně i Slezská nemocnice v Opavě - VÍCE ZDE.

Například nemocnice ve Frýdku-Místku ve středu navýšila kapacitu odběrů za den a přidala navíc jeden den, kdy se mohou lidé zarezervovat, a to už zítra, ve čtvrtek 17. prosince.

Testují každý den

Tři testovací místa jsou v Covid centru v areálu FN Ostrava otevřena každý den, včetně sobot a nedělí, a to v době od 7 do 17 hodin.

Otestováni ale budou pouze ti, kteří se předem zaregistrují v sytému RESERVATIC, a to buď přímo na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR, nebo proklikem do tohoto systému přes web FN Ostrava. Odběrová místa jsou schopna denně otestovat až 500 zájemců.

„Musím říct, že zájem o testování je velký. Do této chvíle už se registrovalo přes tisíc osob, z toho na zítřek sto. Jen připomínám, že zájemci o antigenní test si s sebou musí vzít průkaz pojištěnce,“ uvedla náměstkyně ředitele pro léčebnou péči Zuzana Čermáková.

Antigenní test se provádí výtěrem z nosohltanu a jeho výsledek se zájemci dozví do 30-45 minut. Tato doba zahrnuje odběr, vyhodnocení testu, povinnou administraci, vytištění a předání certifikátu. Zájemcům o antigenní testování doporučujeme, aby do prostoru Covid centra přišli pěšky, aby neblokovali vjezd indikovaným klientům s covidovými příznaky, kteří přijíždějí k odběru autem na klasický PCR test.

FN Ostrava vyhradila pro čekající prostory, ve kterých bude možné na výsledek počkat. Lidé se mohou nechat otestovat opakovaně, avšak nejvýše 1× za 5 dní.

Odběrové centrum bude fungovat i o Vánocích, na 2. svátek vánoční a na Silvestra, kdy bude zkrácena provozní doba od 8 do 12 hodin. Na 1. svátek vánoční a na Nový rok 1. ledna bude zavřeno - zde můžete kliknout na odkaz na objednání.