Sedmašedesátiletá dáma z domu pro seniory v Ostravě na Kamenci se chtěla léta osobně setkat se svým „bohem“. A to se jí poštěstilo po čtvrtečním tréninku.

Svůj pokoj má vyzdobený baníkovskými symboly. Nechybí znak, ani obrázek jejího miláčka. Přání vidět se s „Barym“ bylo tak silné, že jej svěřila projektu Českého rozhlasu, jenž nese název Ježíškova vnoučata. Projekt cílí právě na opuštěné lidi z domovů pro seniory.

Měla štěstí

Jejího přání si mezi velkou spoustou dalších, která se na stránkách projektu navršila, si všimla paní Lucie Vavrečková. A rozhodla se udělat maximum pro to, aby se paní Zdence přání vyplnilo.

„Oslovila jsem Baník Ostrava a přání paní Zdenky setkat se s Milanem Barošem jsem klubu přetlumočila. Moc mě potěšilo, že Baník zareagoval a rozhodl se přání paní Zdence vyplnit,“ pochvalovala si přístup Baníku Lucie Vavrečková.

„Zdeničko, tady máte. Ten vám bude slušet,“ usmíval se Milan Baroš při předávání dresu své velké fanynce. Když se dozvěděl, že paní Zdena sleduje jeho kariéru od začátku, a hlavně fandí Baníku už od dětství, odvětil jí: „To je dobře, Zdeničko. To jste si vybrala dobrý klub.“

„Jsem kvůli svému tělesnému postižení na transportním vozíku. Nikdy jsem neměla vlastní rodinu, jsem fyzicky hendikepovaná od dětství, ale i když jsem postižená, mám smysl pro humor a zajímám se o dění ve svém okolí a jsem velkou příznivkyní kopané. Milan Baroš je můj hrdina číslo jedna,“ napsala paní Zdena.

Leoš Mareš se stal Ježíškovým vnoučetem a v sobotu dopoledne přijel do Domova seniorů Slezské humanity v Horní Suché, kde předal svůj dar, nový elektrický vozík, šťastné Zdeňce Bagierové.
Leoš Mareš je Ježíškovo vnouče, v domově seniorů rozjel i malý dýchánek