VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

31.8.2018

Celníci v kraji zabavili desítky kvízomatů

Více než sedmdesát kvízomatů zabavili od začátku roku celníci v Moravskoslezském kraji. Stalo se tak v rámci různých akcí a kontrol zaměřených na dodržování zákona o hazardních hrách. 

31.8.2018

Beskydská sedmička je výzva i pro handicapované

Tři tisíce závodníků vyrazí dnes z atletického stadionu v Třinci vstříc 9. ročníku závodu Renault Continental Beskydská sedmička 2018.

31.8.2018

Uhynulí raci? Podle odborníků jde o zbytky krunýřů

Na prázdné krunýře raků můžou nyní lidé natrefit na dně říčky Morávka v Raškovicích. U některých kolemjdoucích vzbuzují obavy, protože zbytky považují za uhynulé raky. Vodohospodáři ale ubezpečují, že se korýšům citlivým na znečištění vody daří dobře.

31.8.2018

Tatra a Vagonka přiblíží práci našich předků

V letošním roce uplynulo osmdesát let od rekordního letu letadla T 101.1 (OK-TAO) vyrobeného ve Vagonce Studénka.

31.8.2018

Při prázdninových dopravních nehodách se umíralo častěji než vloni

Nadcházející víkend by mohl přinést motoristické peklo. Návrat z dovolené nenechávejte na poslední chvíli

31.8.2018

Nebe nad Hlučínem rozzáří ohňostroje

Fenomenální show a deseti tisíce diváků rozprostřených v okolí Hlučínského jezera. Taková je realita Hlučína během festivalů ohňostrojů.

AKTUALIZOVÁNO
30.8.2018

Výbuch plynu srovnal dům se zemí, hasiči stále prohledávají sutiny

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Je pátek dopoledne a záchranáři stále prohledávají sutiny domku, který ve čtvrtek odpoledne zničil zřejmě výbuch plynu. Už včera ze sutin vytáhli zraněného šedesátiletého muže, jehož předali zdravotníkům, a kterého vrtulník přepravil na popáleninové centrum do ostravské fakultní nemocnice.

30.8.2018

Legendární Slovenská strela podstoupí omlazovací kúru

Vlaková souprava, která je s Kopřivnicí neodmyslitelně spjata, opustí své dosavadní místo u Technického muzea Tatry v centru města zítra kolem poledne.

30.8.2018

Zfetovaný naháč zmateně postával u hlavní cesty

Přehnal to s pervitinem a zcela dezorientován zůstal bez oblečení zády k hlavní cestě spojující Opavu s Fulnekem. 

30.8.2018

Sucho v moravskoslezském regionu trvá, situaci zachraňují nádrže

Dlouhodobá sucha v Moravskoslezském kraji nabývají na síle, řeky a potoky na horní Opavě, Odře a horní Moravici dosahují letošních minim. Několik menších toků, jako je například Hvozdnice, už dokonce úplně vyschlo.

29.8.2018

Ochránce zvířat v kraji zatěžují falešné poplachy

Zhruba osm zbytečných a dva reálné výjezdy za měsíc absolvují členové Moravskoslezského spolku pro ochranu zvířat. Nejčastějším problémem je špatný úsudek a zveličování.

29.8.2018

Kopřivnická Tatra nedostala miliardovou armádní zakázku

Kolegium ministra obrany minulý týden jednohlasně schválilo změnu dodavatele lehkých obrněných vozidel TITUS 6x6 pro Armádu České republiky.

29.8.2018

Co si nezjistíme sami, nevíme, tvrdí o prodeji huti odboráři

Letos počátkem dubna oznámila společnost ArcelorMittal, že chce koupit ocelárnu Ilva v italském městě Taranto. Aby jí Evropská komise tuto akvizici schválila, nabídl hutní gigant v rámci kompenzace, že prodá některé své závody včetně huti v Kunčicích.

29.8.2018

Nechali se ostříhat. A udělali tak radost nemocným

Orlová - Více než 200 tisíc korun vybraných mezi návštěvníky sobotního charitativního hudebního festivalu Rocktherapy plus padesátitisícový příspěvek z projektu společnosti ČEZ Pomáhejte pohybem nejsou jediný filantropický počin.

29.8.2018

Vězeňské hračky pomáhají krizovým interventům

Před pěti roky začali moravskoslezští policisté používat hračky vyrobené trestanci z ostravské Věznice Heřmanice. Látkové postavičky, sluníčka, nebo dřevěná autíčka mají od léta 2013 k dispozici krizoví interventi, kteří na místech závažných událostí poskytují psychologickou pomoc.

29.8.2018

Boj o život na ulici a výprask před domácími fanoušky: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 28. srpna 2018.

28.8.2018

Ani koše nepomohly. Na plážích se válí spousta odpadků

Už téměř dva měsíce mají lidé slunící se na břehu Karvinského moře k dispozici mobilní toalety a na odpadky jsou k dispozici kontejnery a odpadkové koše. Mělo toto opatření nějaký efekt? Redaktoři se k nádrži vydali ve středu, aby zjistili situaci přímo na místě. Mimo jiné také na základě ohlasů z předchozího víkendu, kdy si lidé stěžovali, že pláže byly plné neuklizených odpadků…

28.8.2018

Nohavica, Švandová i Heřmánek v legendárním porubském „Amfíku“

Písničkářský bard Jarek Nohavica, ale také známá pražská divadla se v tomto týdnu představí na oslavách padesátin legendárního letního kina Amfi v Ostravě-Porubě.  

28.8.2018

Na návštěvě u Mitruse. Co jeho stavby (ne)skrývají?

Rozhodl se více komunikovat směrem ven a „rozprášit“ obavy lidí ze Slezské Ostravy, že z jím rekonstruovaných budov vzniknou ubytovny. Podnikatel Rostislav Mitrus Deník osobně provedl po svých investicích. Co ukázaly?  

28.8.2018

Tyfloservis změnil působiště

Ostrava − Středisko Tyfloservisu, o.p.s. od počátku srpna změnilo působiště.

28.8.2018

Na nebezpečí upozorní klienty DPS hlásiče kouře

Město Nový Jičín investovalo do ochranného systému přes půl milionu korun. V budoucnu ho chce radnice pořídit do dalších domů s pečovatelskou službou.

28.8.2018

Staré stroje by mohly po renovaci znovu mlít mouku

Mikulovice - Po desetiletích chátrání a devastace vstává díky iniciativě současných majitelů z popela. Pracuje na tom restaurátor David Veverka.  

28.8.2018

Opavany ohrožuje stará Breda, padá tam omítka

Opava – Krok správným směrem, nebo jen předvolební trik? To je asi první věc, která člověka napadne, když se dozví, že chce město investovat peníze do úpravy starého obchodního domu Breda. A to i přesto, že není jeho majitelem.

28.8.2018

Zchátralé objekty mohou nyní posloužit jako místa pro výstavy nebo podnikání

Opuštěné prostory už nemusí dál ležet ladem. Projekt s názvem Kancelář pro dočasné užívání se snaží nevyužité a chátrající prostory v Ostravě využít k nejrůznějším nápadům a realizacím.

28.8.2018

Úleva pro řidiče. S koncem prázdnin vrcholí část silničních prací

S koncem letních prázdnin vrcholí i práce na některých silnicích v regionu. Řidiči si však od dopravních uzavírek ještě neodpočinou.

28.8.2018

Nová předvolební kampaň? Internet se baví chodníky. Dlažbu zdobí Ježíš

Bouřlivou debatu vyvolaly na sociálních sítích křídové nápisy, které se v posledních dnech objevily na orlovských a havířovských chodnících.

28.8.2018

Žhář popelnicový a kamion, který odmrštil auto na dvě dívenky: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 27. srpna 2018.

27.8.2018

Tragická smrt v Opavě. Muž zemřel v kontejneru

Podruhé v tomto roce se ukázalo, jak nebezpečné mohou být otvory kontejnerů. V jednom z nich našel smrt devětačtyřicetiletý muž z Opavy.

27.8.2018

Ženy v těžkých provozech? Pracují jako valcířky i koksařky

Ostravská huť v současnosti zaměstnává 12 procent žen. Nezastávají jen „lehké“ pracovní pozice v administrativě či v laboratořích, ale jsou potřebné i v těch nejnáročnějších provozech. V poslední době se ženy hlásí více i do profesí, které byly dříve určeny výhradně mužům.

27.8.2018

Horka potrápila i hutníky, mění se jim pracovní režim

Vysoké venkovní teploty letošního léta ztěžují práci zaměstnancům horkých provozů. Nejhůř jsou na tom vysokopecaři, valcíři, struskaři nebo taviči. Vyšplhá-li se rtuť teploměru venku na 30 stupňů Celsia, mění se jim pracovní režim. Mají nárok na více tekutin a musí častěji odpočívat.

27.8.2018

Do školních lavic v září usedne méně prvňáků

Méně dětí nastoupí příští týden do prvních tříd ve školách na Karvinsku. Deník to zjistil z údajů, které mu poskytly městské úřady a magistráty.

27.8.2018

Pekařská ulice: řidiči stále jezdí jako zvířata

To, že si Pekařskou ulici v Opavě mnozí řidiči pletou se závodní dráhou, není žádná novinka. Radnice zde proto před časem nechala snížit rychlost.

27.8.2018

Rodinám vojáků zabitých v Afghánistánu lidé poslali 9 milionů

Praha, Mošnov - Do speciální charitativní sbírky na pomoc rodinám padlých vojáků v Afghánistánu lidé poslali přes devět milionů korun.

27.8.2018

Do Ropice na kole bezpečně

Milovníci cyklistiky mají k dispozici novou cyklostezku vedoucí z Českého Těšína do sousední Ropice. Vyhnou se tak frekventovanému obchvatu a mohou bezpečně vyrazit na výlety do Beskyd. Cyklostezka byla minulý týden zkolaudována.

27.8.2018

Triumf Čapího hnízda a dvanáctichodové pekelné menu: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 25. až 26. srpna 2018.

26.8.2018

Symbol kraje jako tělocvična? Od běžců po rodiny s kočárky!

B7, LH24, Časovka 3XTop, Beskydský Šerpa, Lysá Cup, Peklo Moravy… I to jsou „výzvy“ pro příznivce extrémního závodění pojící se s nejvyšším bodem Moravskoslezských Beskyd.

26.8.2018

O kontrolu vody z domácích bazénů měli lidé malý zájem

Stále oblíbenější venkovní bazény a vířivky u rodinných domů a na zahradách představují podle odborníků v době letních měsíců zvýšené zdravotní riziko. Během parných dnů se ve vodě totiž množí nebezpečné mikroorganismy, které mohou ublížit dětem i dospělým.

25.8.2018

Město bez koupaliště možná koupí jezero Kozí becirk

Může to být nová rekreační zóna, která navíc provizorně nahradí chybějící letní koupaliště. Místní vodní plochu zvanou Kozí becirk nebo Kozí becírek zřejmě koupí od společnosti Asental město Orlová. Koupi už doporučila rada města, zastupitelé o tom rozhodnou na mimořádném zasedání poslední srpnový den.

AKTUALIZOVÁNO
25.8.2018

OBRAZEM: Železnice i republika před sto lety

Prohlídku starších lokomotiv, techniky drážních hasičů a pro děti i svezení na modelu Sičovy drobné železnice.

25.8.2018

Tragédie na jezeře. V Hlučíně utonul plavec

Páteční odpoledne na Hlučínském jezeře bylo poznamenáno tragédií.

25.8.2018

Sucho trápí i hasiče. Velký požár by mohl být problém

Opavsko - Sucha sužují Česko už týdny. Problémy tím působí i dobrovolným hasičům. Ti se musí vypořádat se zvýšeným množstvím požárů, ničením hmyzu a suchem.

25.8.2018

Vladimir Koldaev: Parkour je jako jídlo. Také víte, že se lžící trefíte do pusy

Přední český parkourista ruského původu, Vladimir Koldaev zvaný Vova, upřesňuje mýty o nebezpečnosti rozmáhajícího se fenoménu. Žije v Praze, polovinu času tráví a trénuje v Ostravě, děti a mladiství jej ale znají všude po republice.

25.8.2018

Po opravě střechy zachvátil dřevěnici požár

Šest jednotek hasičů zasahovalo v pátek odpoledne v Horních Tošanovicích u požáru staršího dřevěného objektu o půdorysu dvacet krát deset metrů se sedlovou střechou.

25.8.2018

Na Havířovské slavnosti se vyplatí koupit vstupenku v předprodeji

Kdo se chce vyhnout čekání v dlouhých řadách před pokladnami, měl by si vstupenku na letošní Havířovské slavnosti koupit raději v klidu a pohodě v předprodeji.  

25.8.2018

Černá voda v říčce a pěnové koláče. Pila způsobila další havárii

Průtok černé vody s pěnovými koláči překvapil kolemjdoucí na řece Olešná v Paskově. Havárií, kterou zapříčinily splachy z prostranství, kde tamní pila skladuje dřevo, se zabývají úřady.

24.8.2018

OBRAZEM: Vilu chtěly vidět desítky lidí

Dlouhé zástupy lidí se tvořily v pátek 24. srpna odpoledne u bočního vchodu do Ringhofferovy vily v Kopřivnici.

24.8.2018

Oslí uši nehrozí. Karvinská knihovna nabízí „profi“ balení učebnic

VIDEO/ Novou službu spustila spolu s blížícím se začátkem školního roku karvinská regionální knihovna, která školákům (a zejména pak jejich rodičům) nabízí možnost profesionálního balení učebnic takříkajíc „na míru“. Hlavním důvodem byla podle zdejších knihovnic vlastní nepříjemná zkušenost s obaly.

24.8.2018

Letošní léto je druhé nejteplejší za posledních dvanáct let

Lidi, kteří brigádně pracují na letních koupalištích, čeká podle meteorologů konečně pohodový víkend.

24.8.2018

Kravařský odpust odstartoval

Pro obyvatele Prajzské je to událost roku. V podstatě takové druhé Vánoce. Chystají slavnostní oběd, pečou kynuté koláče. Ale hlavně, všichni se královsky baví. Řeč není o ničem jiném, než o tradičním Kravařském odpustu. 

24.8.2018

Konečně. Čeká nás chladnější víkend

Tropická vedra o víkendu konečně ustoupí a obyvatelé Moravskoslezského kraje tak prožijí pohodový a mnohem chladnější víkend než v minulých týdnech. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT