VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

včera 14:40

Hokejová závislost! Mohl mít dům, má kartičky. Hromadu kartiček...

Je schopen si upřít skoro vše – jen ne hokejové karty, které sbírá už čtyřiadvacet let. Zarytý „Vítkovičák“ Tomáš Martínek jich má zhruba 250 tisíc, včetně několika unikátů. Svou hodnotou by vydaly na nový dům.

včera 14:00

Je to příjemné ocenění naší práce, říká Policista roku 2018

Dvacet let se věnuje praporčík Aleš Mrazík výcviku policejních psů. Díky dobrému výcviku a schopnostem jeho čtyřnozí svěřenci pomohli jen v poslední době například vypátrat a dopadnou zloděje ukryté v kanále, úspěchy slaví i v kynologických soutěžích. 

včera 08:29

Povolenky nechte v huti, žádali odboráři v dopise L.Mittala. Odpověď nedošla

Odboráři v dopise odeslaném minulé pondělí argumentují například tím, že v posledních patnácti letech „museli snést mnoho bolestivých opatření a přinést značné oběti“ v souvislosti s restrukturalizací ostravské huti a zajištěním jejího dlouhodobého přežití na vysoce konkurenčním trhu s ocelí.

včera 08:24

Mladí opouštějí náš region. Jak je tady udržet? Jde to vůbec?

Za první polovinu letošního roku opustilo Karvinsko téměř 800 lidí a celkem dalo Moravskoslezskému kraji v období od ledna do června vale 1547 obyvatel.

včera 08:17

Miniuni na Černé louce končí

Pozemky za Divadlem Antonína Dvořáka nedaleko historického centra města už patří Ostravské univerzitě, která zde do několika let vybuduje miliardový areál. Co však bude s Miniuni, unikátním Světem miniatur?

8.12.2018

Česko zasáhne silný vítr. Meteorologové rozšířili výstrahu

Silný vítr, který má po celý víkend foukat v západní polovině Čech, v neděli zasáhne i Českomoravskou vrchovinu a severovýchod Moravy. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) tak dnes rozšířil své páteční upozornění, podle kterého měl být silný vítr na Českomoravské vrchovině jen v noci na dnešek a severovýchodní část Moravy měla být větru ušetřena.

8.12.2018

Některé silnice v Moravskoslezském kraji jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností

Jen se zvýšenou opatrností jsou v sobotu sjízdné některé silnice v Moravskoslezském kraji. Silnice jsou zejména ve vyšších polohách na Frýdecko-Místecku, Bruntálsku a Opavsku mokré a kvůli přeháňkám je tam snížená viditelnost.

8.12.2018

Hlučínský útvar vezl do Bruntálu cvičnou věž pro hasiče

Po trase vedoucí čtyřmi okresy Moravskoslezského kraje putoval náklad z Frýdku-Místku do Bruntálu, který organizoval záchranný hasičský útvar z Hlučína.

8.12.2018

Pozor na zažité zvyklosti. V neděli se mění jízdní řády

K pravidelnému termínu změn v autobusové, železniční i městské hromadné dopravě se v neděli 9. prosince opět mění jízdní řády. Netradiční novinkou je kupříkladu beskydský autobus na telefonické zavolání!

7.12.2018

Trestní oznámení Vondráčkové smetli ze stolu. Skončí tím kauza?

Kauza trestního oznámení managementu zpěvačky Heleny Vondráčkové na starostu Dolních Studének Radima Sršně se zřejmě chýlí ke konci.

6.12.2018

Na oslavy 190 let Vítkovic přijeli i potomci Habsburků a Gutmannů

FOTOGALERIE/ Její prababičkou ze sedmé generace byla Marie Terezie. Ulrika Margareta Gräfin, arcivévodkyně Habsbursko-Lotrinská byla jedním z hostů, kteří si nenechali ujít oslavy 190 let Vítkovic.

6.12.2018

Ohně pekelné i nepekelné, strach z malých letadel a dobrotivá Smrtka: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 3. až 5. prosince 2018.

6.12.2018

O novém nájemci Bezručovy chaty na Lysé hoře je jasno

Výběrové řízení na nového provozovatele chaty doprovázely rozepře uvnitř turistického sdružení.

6.12.2018

Proč už někde svítí stromky a jinde ne a co říkají tradice?

ANKETA/ Proč ještě v Karviné nerozsvítili vánoční stromek, když v mnoha jiných městech už ano? Co je tohle za pořádek a proč se tak děje? Tak zní debata, která se v uplynulých dnech stala jedním z hitů na karvinských sociálních sítích. Deník zjišťoval, jak je to vlastně s adventními a vánočními tradicemi doopravdy a ptal se u těch nejpovolanějších, tedy křesťanské církve.

6.12.2018

Šance pro prodlouženou Rudnou. Dohoda s Dušanem Richtárem je údajně blízko!

Dohoda je údajně blízko! Moravskoslezský kraj a Ředitelství silnic a dálnic našly společnou řeč s Dušanem Richtárem, který blokuje dostavbu čtyřsetmetrového úseku. Spekuluje se o částce, která by se mohla vyšplhat až ke třiceti milionům korun.

6.12.2018

Nejlepší funkcionář Baníku Miloslav Dopita slaví 90 let!

Prof. ing. Miloslav Dopita, jeden z nejúspěšnějších sportovních činovníků v moravoslezském regionu, slaví dnes, ve čtvrtek 6. listpadu 90. narozeniny.

5.12.2018

Pravda, nebo lež? Debata o fake news i v Ostravě vzbudila pozornost

Co všechno zahrnuje často opakované spojení fake news? Kdo a proč se nás snaží dezinformovat a jak se falešným zprávám můžeme bránit?

5.12.2018

Orlová bude dalším městem s bezdoplatkovými zónami

Starousedlíci z nechvalně vyhlášených čtvrtí si stěžují na nově příchozí. Tam, kde lidé dříve posedávali na lavičkách mezi domy a měli upravené trávníky a záhonky, jsou nepořádek a hluk. Také Orlová zažívá známé problémy mnoha dalších měst v okolí.

5.12.2018

Řidička v Opavě srazila na přechodu dvě ženy

Zraněním dvou žen skončila dopravní nehoda, která se stala ve středu 5. prosince dvacet minut po poledni v centru Opavy.

5.12.2018

Tým Synte převzal policejní ocenění

Nejlepší policisty a zaměstnance tento týden ocenilo vedení moravskoslezské policie.

5.12.2018

Část autobusových spojů zamíří k hranicím jen na zavolání

Bílá - Jako při objednávce taxi služby si budou připadat cestující v Bílé poblíž hranic se Slovenskem. Místo běžného auta jim však po zavolání zastaví na zastávce autobus.

5.12.2018

Čin kluků ocenilo i město

Když si šli dva páťáci Samuel Čech a Mike Steffan hrát na hřiště, netušili, že se z nich zanedlouho stanou dva malí hrdinové.

5.12.2018

Opavsko bojuje s černými skládkami. Lidé jsou schopni vyhodit cokoliv

Kuchyňská linka, interiér chaty anebo gauč. Někteří jedinci jsou schopni nechat ve veřejném prostoru věci všeho druhu. O to, kdo je zlikviduje, se už nestarají.

4.12.2018

Love story z Landeka: Výročí na svátek hornické patronky!

FOTOGALERIE/ Havířská paráda se konala v úterý 4. prosince v Ostravě na Landeku.

4.12.2018

Nádvoří zámku v Klimkovicích ukrývalo studnu

FOTOGALERIE/ Historickou, asi osm metrů hlubokou studnu objevili v pondělí dělníci při výkopu na nádvoří zámku v Klimkovicích. Co skrývá, se zatím neví.

4.12.2018

Plantáž, na které si stromek můžete sami uříznout či vyrýt

První prosincovou sobotu se otevřela vratimovská plantáž Na Zadkách. Stejně jako jinde, si i tady můžete vybrat stromek, který se vám nejvíce líbí.

3.12.2018

Sázkař z Karvinska trefil jackpot a vyhrál 23 milionů

Karvinsko – Velmi štědré Vánoce a bezpochyby i další roky života bude mít po finanční stránce sázkař z Karvinska, který v nedělním losování Sportky trefil Superjackpot a vyhrál přes 23 milionů korun.

3.12.2018

Na Opavsku už funguje monitorovací náramek

Opava - Probační a mediační služba už zahájila provoz elektronických náramků pro vězně v uloženém domácím vězení, kteří je nosí připevněné na noze.

3.12.2018

Budou letos Vánoce na sněhu, nebo na blátě?

Ostrava – Matěj Grék je amatérský meteorolog, kterému je čtyřiadvacet roků. Meteorologii se věnuje už zhruba deset let. Je členem Amatérské meteorologické společnosti.

3.12.2018

Populaci rysa ovlivňuje časté příbuzenské křížení

Zatímco v posledních týdnech je „hitem“ v Beskydech hlavně medvěd, který se vyskytl na různých místech v regionu, početnější zastoupení má ve zdejších horách jiná velká šelma rys. 

3.12.2018

Auto uhánělo dálnicí D1 v protisměru

Ostrava – Policisté pátrají po vozidlu, které v noci na pondělí uhánělo ostravskou částí dálnice D1 v protisměru.

3.12.2018

Konec skákání aut po dálnici na Ostravsku aneb Klid před bouří!

Na zvlněný úsek dálnice D1 mezi Ostravou a Bohumínem nastoupili silničáři a jali se fušerskou práci napravit. Problémové úseky dálnice nyní frézují a znovu asfaltují. Avšak jen dočasně. Záplaty vydrží tři roky, než rozhodne soud, kdo vše natropil. A pak bude dálnici nutné za čtyři miliardy v podstatě postavit od znova!

3.12.2018

Pro varhany žije celá obec

Pocházejí z roku 1871, nyní kvůli nutné opravě mlčí, ale v roce 2020 bude jeden velmi dobrý důvod, aby opět zazněly v celé své kráse. Varhany z dětmarovického kostela svaté Maří Magdalény jsou lidem v obci natolik blízké, že již tři roky dokonce pořádají a podporují dobročinné bazary pro jejich obnovu. Čas letošní akce pro varhany nastal právě teď.

3.12.2018

Příměstskou dopravu čekají od neděle změny

Nový Jičín - Nové jízdní řády začnou platit v neděli 9. prosince a na Novojičínsku dojde k celé řadě novinek.  

3.12.2018

Nepojízdné vraky blokují parkovací místa i v Opavě

Opava - Vraky hyzdí některé opavské ulice a velmi dobře si toho všímá i Oldřich Dušek. Automobily jsou jeho celoživotní velkou vášní, a proto se mu trvale odstavená vozidla ve veřejném prostoru nelíbí hned ze dvou důvodů.

3.12.2018

Přepadení herny se samopalem a přivítání Plekance na domácím ledě: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 1. až 2. prosince 2018.

AKTUALIZOVÁNO
2.12.2018

Východu země hrozí extrémní ledovka, lidé by neměli vycházet

Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí výstrahy před ledovkou ve východní části země na extrémní. Týká se to části krajů Pardubického, Jihomoravského, Olomouckého a Vysočiny. Varování tam platí od dnešních 18:00 do pondělního poledne. Lidé by neměli vycházet ani vyjíždět autem. Ledovka se může tvořit i jiných částech ČR, stupeň nebezpečí je tam ale nižší. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

2.12.2018

Zakázka je na stole. Obrana nakoupí vozy Tatra až za 720 milionů

Ministerstvo obrany koupí od společnosti Tatra Trucks do tří let dalších 71 nákladních automobilů. Za vozy T-815 a T-810 zaplatí 467,5 milionu korun. Informaci o zakázce předloží v pondělí vládě ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

2.12.2018

Část dálnice u Rychaltic ještě silničáři nedokončí

Řidiči, kteří jezdí po dálnici D48 a silnici I/48 mezi Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem, si v posledních měsících všímali stavebního dění v Rychalticích.

2.12.2018

Rituály a tradice v období adventu. První stopy vedou do čtvrtého století

Oblíbené adventní oslavy jsou nejstaršími církevními svátky. Poprvé byly doloženy už ve čtvrtém století na území dnešního Španělska a mají pohyblivý termín. Podle liturgického kalendáře začínají v neděli, která je nejblíže svátku svatého Ondřeje. Advent tak trvá zhruba čtyři týdny, zahrnuje železnou, bronzovou, stříbrnou a zlatou neděli a doznívá až do západu slunce na Štědrý den.

1.12.2018

Báňský záchranář: Vyrvat chlapa ze spárů přírody není o adrenalinu

Záslužné záchranářské kříže přebírá na Landeku dvaadvacet mužů, o nichž i ti nejotrlejší horníci hovoří s úctou. Jedním z držitelů tohoto vyznamenání se včera stal Ladislav Békeš z Ostravy-Poruby.

1.12.2018

Adventní trhy v cizině? I tam vás mohou ošidit nebo okrást

Rozhodli jste se letos sváteční náladu podpořit návštěvou adventních trhů v zahraničí? I na nich se ale musí mít zákazník na pozoru.

30.11.2018

Těžba v Dole Lazy skončí příští rok v říjnu

K poslednímu říjnu příštího roku skončí po téměř 130 letech těžba v orlovském Dole Lazy. Ve čtvrtek o tom rozhodlo představenstvo společnosti OKD Hlavním důvodem je skutečnost, že důlní pole těžebního celku Důl Lazy je po vytěžení posledních porubů za stávající podzemní infrastruktury už považováno za vydobyté.

30.11.2018

Až do poloviny prosince Polsko obnovilo hraniční kontroly

REPORTÁŽ DENÍKU, FOTOGALERIE/ Chystáte se v nejbližších týdnech do Polska na některou z tamních příhraničních tržnic nebo chcete vyrazit jen tak na výlet?

29.11.2018

Pojďte zpívat koledy, čas se blíží

Ve středu 12. prosince, přesně s úderem 18. hodiny, se po celém Česku rozezpívají tisíce zpěváků, kteří si zazpívají pět koled. Akce Česko zpívá koledy, kterou pořádají tradičně regionální Deníky, je opět po roce tu.

29.11.2018

Charity začínají shánět koledníky, někde mívají o tři krále nouzi

Tříkrálová sbírka potrvá od 1. do 14. ledna 2019, poptávka po návštěvě koledníků často převyšuje možnosti jednotlivých skupinek. Loni se charitám v ostravsko-opavské diecézi, tedy na území kraje a Jesenicka, podařilo vybrat téměř 18 milionů korun.

29.11.2018

Běžkyně v Trojanovicích potkala medvěda, podle odborníka není důvod k panice

Zážitek, na jaký se jen tak nezapomíná, má za sebou sportovkyně, která si ve středu 28. listopadu odpoledne šla zaběhat v Trojanovicích. Na cestě se setkala s medvědem.

29.11.2018

Spása! Rudná se po devíti měsících zase otevře

Tři čtvrtě roku trvající složitá rekonstrukce mostů v Rudné ulici přes řeku Ostravici je u konce. V závěru příštího týdne se opravená tepna znovu otevře!

28.11.2018

Cizí muž se pokusil vylákat dítě přímo ze školní šatny

Přes přísná bezpečnostní opatření, která byla v Havířově přijata po útoku nebezpečné schizofreničky Barbory Orlové na ZŠ Moravská v roce 2012, se minulý čtvrtek podařilo do jedné školy dostat neznámému muži, který tam lákal mimo budovu malou školačku.

28.11.2018

Smolný den firmy z Opavska: Dva vážné pracovní úrazy během několika hodin

Dvakrát během jednoho dne přistával v úterý v areálu soukromé společnosti v Hradci nad Moravicí vrtulník moravskoslezských leteckých záchranářů a bránou přijížděla pozemní posádka v sanitce. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT