Divadelní spolčení Červiven přichází už ve středu s novou inscenací Zloději času. Co znamená tajuplný název souboru, prozradila režisérka Petra Severinová: „Před několika lety se parta nadšených studentů pedagogické školy v Krnově rozhodla nacvičit svou první divadelní inscenaci. A tím se zrodil soubor Červiven.

Jeho název připomíná, že každý rok v červnu někteří (neradi) opouští jeho řady, ovšem opouští je jako krásní, pestří motýlci, kteří už nemají nic společného s odpornými červi, ze kterých se vyvinuli.“

Prvním představením byla dramatizace románu Evy Ibbotsonové Duch do domu, druhou byla dramatizace Ostrova tet téže autorky. Do třetice se soubor rozhodl naprosto změnit poetiku svých her a nastudoval dramatizaci knihy Ireny Douskové Oněgin byl Rusák, kterou nazval Radosti mládí.

„A protože v letošním školním roce do souboru přibylo mnoho krásných a pestrých budoucích motýlků, vrátili jsme se opět k poetičtějšímu typu divadla. Právě pilujeme poslední detaily na únorovou premiéru inscenace Zloději času podle knihy Michaela Endeho Děvčátko Momo a ukradený čas,“ uzavřela představení svých červíků Severinová.

Ovšem na nové inscenaci nepracovali jen samotní studenti, pozvali si i další hravé bytosti. Na plakátech se můžeme dočíst vtipný slogan, že o kostýmy se postarala Hrabka z Norska. „A taky ji pomáhala má dcera. Našívala na kostýmy desítky kytiček,“ pochlubila se Severinová. O hudbu se zasloužil vedle pecek skupiny Pink Floyd i režisérčin manžel, mezi herci se objevil její syn. Podle autorky scénáře a režisérky je představení vhodné pro vnímavé publikum všech věkových kategorií.

Hra měla divákovi položit otázku: Kým a čím si necháváme krást čas? A také připomenout, abychom v honbě za opravdovým životem nezapomínali žít. „Budu ráda, když se diváci aspoň zamyslí,“ uzavřela Severinová.

Zda se v Krnově podaří realizovat ještě reprízu, soubor neví, má však už dnes zajištěno několik představení v okolních obcích a samozřejmě se vydá i na nějaké přehlídky.