Věra Martinová se narodila jako Věra Šolínová v Opočně. Svoji první kytaru dostala v osmi letech, a tato událost ji dovedla až k absolutoriu na brněnské konzervatoři. Prvním úspěchem se stalo druhé místo na festivalu Mladá píseň v Jihlavě, následovalo profesionální angažmá v Orchestru Gustava Broma a v letech 1982 – 1986 vystupování s dívčí kapelou Schovanky. Pod jménem Věra Martinová se pak vydala na sólovou dráhu, aby za sebou zanechala hity Malý dům nad skálou, Až na vrcholky hor či Dala jsem lásku řekám.

Přestože krnovský koncert představí hlavně skladby z posledního CD, nebudou diváci ošizeni ani o nejznámější hity. Věra Martinová spolupracuje s britským zpěvákem, písničkářem a kytaristou Jamie Marshallem, který je autorem hudby k více jak polovině písní a představí se také coby interpret i na jejím koncertě. Marshallův chraplavý hlas nabídne zajímavý kontrast k Věřině křehkému mezzosopránu. Dalším hostem koncertu se stane sestra zpěvačky, Lenka Slavíková.

Koncert Věry Martinové, Jamie Marshalla a Lenky Slavíkové nabízí Městské divadlo v Krnově ve čtvrtek od 19.30 hodin, předprodej vstupenek zajišťuje informační centrum na Hlavním náměstí.

Dita Voznicová