Nejprve si pozvali divadelníci 25. října na 10 hodin dopoledne děti. Zhruba tři sta školáků se přijde pobavit příběhem Honzy, který, ač prý hloupý, jedná dosti racionálně. O den později, 25. října od 18 hodin, zvou divadelníci veřejnost k dalšímu představení pohádky. Na roli prince se herec Standa Hruška těší. Tak jako vždy při představení, i tentokrát si svou roli chce zpříjemnit pojídáním buchet.

„V roli jeho mámy vystoupí Hanka Šalajková, která se rozhodla Honzovi nalézt už konečně vhodnou nevěstu,“ řekl lídr souboru Láďa Gurecký. Máma proto podala novinový inzerát, na nějž zareagovala matka čarodějnice. Vdát se snaží svou dceru. „Potom přichází na scénu černokněžník, který pojídá peníze. Chce podvodem získat princeznu, aby se dostal k majetku z královské pokladnice,“ uvedl režisér představení Láďa Gurecký. Černokněžník zastupující zlo je tak jako v jiných pohádkách poražen, král dá princeznu za ženu Honzovi.

Princ se pro změnu ožení s Jitřenkou. Děti mají rády rovněž postavu šaška, který na pódiu vyvádí různá alotria. Vkusné jsou i kulisy, které soubor vlastními silami obstaral. „Kostýmy nám ušil bruntálský salon Veronika. Chtěl bych poděkovat všem, kteří na představení přijdou. Snad se bude líbit,“ dodal Láďa Gurecký.