Mnoho zajímavých výstav, koncertů a setkání, které se na zámku každoročně pořádají, přesvědčí každého návštěvníka o výjimečnosti linhartovského zámku. Za symbolické vstupné několik korun si mohou návštěvníci prohlédnout první dětskou galerii v České republice, expozici šicích a pletacích strojů, výstavu keramických sošek Jana Kutálka, seznámit se s historií a současností Města Albrechtice, Krnova a Linhartov a mnoho dalšího.

Výstavy se neustále mění i pravidelný návštěvník objeví v útrobách zámku mnoho nového a zajímavého. Každoročně se na zámku také pořádá Mezinárodní linhartovské kulturní léto, ve kterém se scházejí nejlepší umělci z tohoto regionu, celé ČR, ale i ze zahraničí. Zámek je v létě pro zájemce otevřen v pátek, sobotu i neděli vždy od 11 do 17 hodin. Návštěvu je pro skupinu možno domluvit i v jiný den.

Historie zámku se počala psát ve druhé polovině 16. století. V té době začal Václav Haugvic s přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo, z jehož přestavby se zachovala obranná věž a sklepní klenby. V 17. století převzali zchátralý zámek Sedličtí z Choltic, kteří zámek přestavěli do barokní podoby a kolem zámku založili okrasný sad, který byl o dvě století později přeměněn na přírodně krajinářský park. V 18. a 19. století zámek několikrát změnil majitele i svou podobu. Za druhé světové války zámek vyhořel a byl částečně opraven.

Až do roku 2001 však chátral. Zámek Linhartovy by neexistoval bez Příznivců linhartovského zámku, zejména zámeckého správce Jaroslava Hrubého, jeho ženy Renáty a paní Miluše Kaletové, kteří se o zámek, expozice a především o dobrou náladu na všech akcích starají. Bližší informace o akcích i samotném zámku jsou na stránkách www.zameklinhartovy.cz. Všechny všetečné dotazy rád zodpoví správce zámku Jaroslav Hrubý.