Během uplynulého víkendu se podařilo pomocníkům vynosit ze zámku přes devět tun železa a starých radiátorů, které byly při minulých brigádách odřezány a uskladněny na nádvoří. Materiál byl odvezen do sběrných surovin. Přátelé linhartovského zámku za železo obdrží přes čtyřicet tisíc korun. „Nečekali jsme, že bude v zámeckých prostorách tolik železa. Peníze, které se sběrny utržíme budou do poslední koruny investovány do materiálního vybavení zámku,“ řekl Jaroslav Hrubý, známý výtvarník, pedagog a správce zámku.

V desítkách zámeckých místností pracovali hlavně lidé z Města Albrechtic i Krnova. Mezi dobrovolníky v montérkách bylo možné potkat například Luďka Volka, starostu Města Albrechtic, nebo Igora Kozelka, tajemníka Městského úřadu Krnov. Velký kus práce odvedli učitelé z albrechtické školy, policisté z Obvodního oddělení ve Městě Albrechticích, rodiče i mladí lidé z Města Albrechtic a jejich okolí. Do práce se zapojili také zástupci médií. „Nemám sice moc volného času, ale rád s přípravou zámku na letošní sezónu pomůžu. Jeden by se tady z práce zbláznil, ale když je nás víc, tak jde dílo pěkně od ruky,“ popsal situaci za všechny Luděk Volek, starosta Města Albrechtic. Zámek, který je Mezinárodním kulturním centrem bude otevřen v květnu. Do té doby chtějí nadšenci stihnout vymalovat místnosti, na které se zatím nedostali.

Dle informací organizátorů zámeckého programu dojde letos k výraznému rozšíření výstavní expozice. Během nadcházejících víkendů se bude na zámku uklízet, aby na slavnostní otevření bylo vše bezvadně připravené. Jaroslav Hrubý, který přátele linhartovského zámku zásobuje svými nápady, si nesmírně váží pomoci tolika lidí. „Kdyby měl tuto práci dělat jeden člověk, tak by skončil za několik let. Chci poděkovat všem přátelům, kteří se jakýmkoliv způsobem podílí na té náročné a téměř nekonečné práci s úpravou zámeckého interiéru. Musím zdůraznit, že práce na přípravě zámku je dobrovolná a neplacená. Vychází z dobrých srdcí těchto lidí,“ dodal Jaroslav Hrubý.