Připravili výstavu obrazů a grafik náchodského malíře Jiřího Kodyma, soubor fotografií ke stému výročí vysazení kamzíků v Jeseníkách, který ve spolupráci se spolkem Jesenický kamzík a Vlastivědným muzeem Šumperk sestavil Jiří Pecháček, a místo se našlo i pro další ucelenou kolekci polských výtvarníků.

Kromě nových výstav najdou návštěvníci na zámku mnoho výstav stálých. Expozice Kouzlo vánočního času nabízí rozsáhlou sbírku pěti tisíc vánočních baněk, zapůjčených Slezskou tvorbou v Opavě, které doplňuje dvě stě papírových, keramických a dřevěných betlémů a ilustrace Edity Pickové.

Postavičky z večerníčku Chaloupka na vršku vystavuje pražská výtvarnice a spisovatelka Šárka Váchová. Nechybí papírové sochy, které vytvořily děti z albrechtické výtvarné dílny Jaroslava Hrubého.

Pro zájemce o filatelii zapůjčilo pražské Poštovní muzeum expozici Po stopách Kamila Lhotáka. Zámecké schodiště zdobí 1300 kapesních kalendářů Antonína Cekoty. Návštěvníci se mohou seznámit s rozsáhlou sbírkou historických fotoaparátů a kamer Lubomíra Wolfa.

V zámecké obrazárně najdou výstavu soch akademické sochařky Anděly Genzerové z Prahy a v posledních místnostech prohlídkové trasy je umístěna expozice pod názvem Krása mramoru od Veroniky Priehodové a Terezie Regnerové, které žijí a pracují v italské Carraře.

Chloubou zámku pak jsou čerti, plivníci, fauni a další keramické postavičky nejznámějšího českého keramika Jana Kutálka.