Pořadatelé počítají s tím, že tradičně největší zájem bude o závěrečný nedělní Galakoncert v divadle. Ten letošní nazvaný Vivaldianno 2010, bude skutečnou hudební lahůdkou.

Výpravný koncertní projekt Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka nabídne nezapomenutelný mix žánrů, kultur a generací, známé tóny klasiků v moderním aranžmá, špičkové muzikanty a tanečníky.

Kromě houslového virtuosa Jaroslava Svěceného a rockového klavíristy Michala Dvořáka vystoupí kytaristé Radim Hladík a Jiří Janouch, bolivijský indián z Chochabamby Jai-me Garvizu hrající na charangu, sam-poňu a kenu, smyčcový soubor Melody Orchestra, hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal, bubeník a perkusista Tomáš Waschinger, taneční, groovová kapela Tam Tam Orchestra, která vychází z etnické hudby a world music, a skupina Blue Effect.

Jejich vystoupení doplní tanečnice Leona Quaša Kvasnicová, projekce a robotická světla. Ani ostatní festivalové koncerty nezůstávají co do kvality pozadu. Můžeme se těšit na kapely NightWork v Kofole, Ivu Frühlingovou, Věru Špinarovou a Janka Ledeckého na hlavním náměstí.