Komediální příběh Z louže pod okap pojednává o majitelce rozlehlých pozemků Anděle, která bojuje o svou pravdu s vlivným představitelem města. Příběh je podán s patřičným nadhledem. „Už od pradávna se šidilo, kradlo, podvádělo, uplácelo… a není tomu jinak ani dnes," komentovala námět hry autorka Zora Kostková, teta herečky Terezy Kostkové. Námět je vlastně souhrnem veřejně známých celorepublikových kauz.

Především těch kauz, které obyvatele České republiky nadzvedávají ze židlí. Aby se ale diváci příběhu smáli, a neskřípali při něm zuby, podává jej autorka s patřičným vtipem. K samotnému příběhu: zastupitel Heřman Korýtko, ztělesněný Vladimírem Kratinou, se snaží přechytračit vědeckou pracovnici Andělu Pokornou, hranou Danou Homolovou. Aby získal její pozemky co nejlevněji, vloupe se jí do příbytku a je jí schopen dokonce slíbit manželství.

„A jí, bezbrannému něžnému pohlaví, nepomůže letitá přítelkyně a úspěšná realitní makléřka Karin, již hraje Michaela Dolinová, ale možná mladičký, milý a trochu naivní ‚brigádníček' Albert, herec Filip Tomsa," uvedla Zora Kostková. Autorka samozřejmě neprozradila, jak příběh dopadne, ale slibuje, že bude hlavně k smíchu.

Návštěvníkům bruntálského divadla se vloni v prosinci příběh líbil. „Musím vám poděkovat za krásný večer. Představení bylo velmi zajímavé, trefné a vtipné. 
S manželem jsme se výborně pobavili a myslím, že můžu mluvit i za své kolegy z práce. Děkujeme za krásný zážitek. Vaše věrná fanynka," napsala hercům Barbora Holbová z Bruntálu.

Vystoupení vyjde na dvě stě padesát korun, studenti a invalidé zaplatí polovic.