Na paní Vejvodovou zavzpomínali i ti, kteří se s ní před deseti lety setkali v Krnově. Režisér Zdeněk Troška ji totiž v rámci Febiofestu vzal s sebou na autogramiádu v krnovském kině Mír 70. Vyprávěl známý příběh, jak během chvilky objevil herecký talent Anny Vejvodové, když ho náhodou oslovila v metru a požádala o autogram.

„Byla to úžasná paní, kterou těšilo být středem pozornosti. Snadno se seznamovala a s každým se hned zapovídala," zavzpomínal na setkání s „babkou z Kameňáku" vedoucí krnovského kina Mír 70 Pavel Tomešek, který obdivuje, jak ve svém věku byla vitální.

„Cesta z Prahy do Krnova je dlouhá, takže všichni byli unavení. Kromě paní Vejvodové. Měla ruku v sádře, takže Troška původně váhal, zda ji vzít na tak náročnou akci. Slíbil v Praze, že na ni v Krnově dohlédne, ale jen co ji chvíli nechal samotnou, hned se zapovídala a někam se mu zatoulala.

Utahala všechny kolem sebe. Chovala se úplně stejně ve filmu i ve skutečnosti. Uvědomil jsem si, že ve filmu vlastně hrála samu sebe," zavzpomínal Tomešek na setkání před deseti lety.