„S Bolkem Polnarem nás spojuje nejen profese, ale dnes jsou naše vztahy založeny i na hlubokém osobním přátelství. Krnovské publikum tohoto autora také již dobře zná, měl zde jak úspěšnou samostatnou výstavu, tak byl účastníkem našich mezinárodních plenérů a jeho práce jsou v současné době k vidění i ve Flemmichově vile,“ svěřil Ladislav Steininger, jeden z vystavujících.

Původní pětici členů a13, malíře a grafiky Svatoslava Böhma, Jindřicha Golu, Dobroslavu Kelsey Broďákovou, Ladislava Steiningera a Martinu Rožanskou, rozšířil nově další Krnovan, výtvarný teoretik Jan Krampl. Ten zpracoval texty pro katalog doprovázející kolekci jarních výstav. Na úvodní slovo při slavnostní vernisáži v Ostravě si však výtvarníci a13 pozvali bývalou členku a současnou starostku města, Renatu Ramazanovou.

Výstava v Galerii Mlejn v Ostravě bude zahájena ve čtvrtek 29. května v 17 hodin a potrvá do 30. června. Mimo výstav kolektivních zvládají krnovští výtvarníci i prezentace individuální. Pokud vás cesta zavede do Brna, můžete se ve foyeru Mahenova divadla seznámit s Ozvěnami jara z ateliéru Ladislava Steiningera. Tato výstava právě běží, její ukončení je naplánováno na 23. června.

Dita Voznicová