Čtvrtá letošní výstava bude v karlovické ART galerii Pension zahájena v sobotu 23. července. Svá díla přiveze z Ostravy Taťána Reková. Její výstava ponese název „Moje velká láska… TEČKA".

Taťána Reková je zajímavý člověk a to nejen svojí výtvarnou tvorbou. Vystudovala Pedagogickou fakultu v Ostravě a později DAMU v Praze. Pracovala jako pedagožka, televizní produkční, redaktorka a scenáristka. Volnému výtvarnému umění se věnuje dlouhou řadu let.

Vyzkoušela různé techniky, až našla tu, která jí nejvíce vyhovuje a to abstraktní malbu tečkovanou redisperem. Této technice se věnuje od roku 2009. Své obrazy maluje na sololitovou desku nebo na plátno, používá vinylové barvy, které jsou otěruvzdorné a částečně i omyvatelné.

Tečkování není věc neznámá, své obrazy takto vytvářejí například australští domorodci. Ke své tvorbě říká: „Pro mne je základem klasické redispero s kulatou špičkou o průměru 1- 2 mm a barvy v miskách. Počet teček na obrazech je různý podle motivu. V průměru je na jednom obraze 20 - 50 000 teček."

Od roku 2011, kdy začala vystavovat svá díla v galeriích, klubech i kavárnách v České republice má za sebou několik desítek autorských výstav.

„Obrazy paní Rekové jsem poprvé viděl na vernisáži v roce 2015 v galerii v Olomouci. Moc mne překvapila její tvorba, která byla velmi zajímavá, pracná a inspirativní. Dovolil jsem si paní Rekovou pozvat k nám do Karlovic, aby zde vystavovala.

Doufám, že i návštěvníkům pensionu se obrazy budou líbit a že si o její tvorbě budete chtít s autorkou při vernisáži popovídat. U nás je to běžné, že si návštěvníci vernisáže s autory povídají. Také věřím, že prožijete krásnou prázdninovou sobotu," řekl galerista a výtvarník Luděk Pavézka.

Výstava potrvá do 23. září.