„Akce začíná v pátek 15. dubna v 15 hodin ve věži bruntálského farního kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde si mohou všichni přítomní užít pohled na nejstarší město zemí Koruny české, Bruntálu," sdělil Antonín Zgažar, člen Klubu Za starý Bruntál, který se na přípravě akce podílí.

Od 17.30 hodin pak návštěvníky potěší divadelní soubor Magnet Bruntál svým představením Košilaté epopeje, které bude k vidění v Kočárovně bruntálského zámku. Návštěvníci zámku mohou zavítat také na nevšední koncert Smíšeného pěveckého sboru Bruntál uskutečněný na schodech zámku.

V sobotu pak čeká zájemce bohatý program, který začíná v 10 hodin ráno v prostorách bruntálského Společenského domu. Přítomní si mohou prohlédnout výstavu fotografií nazvanou Společenský dům v minulosti a dnes, nebo se zúčastnit komentovaných prohlídek, které začínají vždy v celou hodinu od 10 do 13 hodin.

„Další prohlídku absolvují návštěvníci v rámci historie, současnosti a možná i budoucnosti bývalé textilní továrny ve Fügnerově ulici, vyslechnou si okolnosti vzniku továrny, prohlédnou si okolní zástavbu, druhé a třetí podlaží a nakonec se vydáme na exkurzi do pivovaru v přízemí s možností posezení v nové pivovarské restauraci Hasič," oznámil Antonín Zgažar.

Prohlídku komentuje a fotografiemi z minulosti doplní předseda Klubu Za starý Bruntál Pavel Rapušák.

Sraz zájemců o prohlídku bývalé továrny, která dnes funguje jako pivovar, se uskuteční v sobotu v 15 hodin na ploše nové tržnice před touto budovou.

Vstup na všechny akce v rámci dvoudenního programu je zdarma.

Miriam Opletalová