Jak vznikla deska Žába na prameni

Přebal deskyZdroj: Externista VLM (Se souhlasem V. Šňupárka)

Když měli moji synové tak tři (Bertík) a skoro třináct (Matěj), to je asi rok 2012, začala u mě růst jakási potřeba nejen hrát na kytaru, ale i psát si na kousky papíru nějaké zážitky, prožitky a pak se jim pokousit najít nějaký hudební kabát. Kluci vždycky, když jsem jim to pustil (hlavně tedy Bertík), říkali: "To jsou zase ty tvoje písničky pro mouchy…"

A to mne rozesmálo a vlastně začalo bavit - dělat písničky s představou, že budou jen pro mouchy a nebudou mít ambice v tomto ambiciózním světe. No a za 10 let se ten šuplík s písničkami pro mouchy nějak naplnil… Tedy pár jich odpadlo, neb byly asi nemocné a nelíbily se ani mouchám. Nejsem si jistý, jestli to takto bylo, ale myslím, že ano.

Jednou jsem na zkušebně po zkoušce kapely (a taky asi po láhvi vína), kdy už jsem sebral trochu odvahy, pustil kamarádovi a skvělému muzikantovi Pavlovi Sotoniakovi pár písníček pro mouchy s tím, že bych to chtěl dotvořit a nahrát. A on kývnul a udělal z písniček pro mouchy opravdu písničky, které teď Vy posloucháte. Aspoň tedy myslím, protože já znám ty původní. A v tom mám proti Vám výhodu. Za to mu patří, veliké děkuji!

Tak a já jim přeji, těm písničkám, ať si letí světem a žijí třeba jako ty mouchy! A hlavně ať, prosím, nedělají ostudu!

Vojta Šňupárek

A malá ochutnávka na videu: Malta, oficiální singl z desky Žába na prameni:

Zdroj: Youtube