Novinář a fotograf Tomáš Vocelka před třiceti lety začínal svou profesní kariéru v krnovské redakci týdeníku Region. Loni se stal vítězem fotografické soutěže ony World Photography Awards, která patří k nejvýznamnějším na světě.

Tomáš Vocelka má při focení z výšek nejraději déšť nebo ostré kontrastní světlo.
Fotograf z Krnova zkoumal Prahu z výšky. Zná věže, střechy i vyhlídky

Porotu zaujal jeho soubor fotografií z krematoria domácích mazlíčků Věčná loviště, který vznikl pro on-line deník Aktuálně.cz. Krnovský rodák Tomáš Vocelka zaznamenal velký úspěch také v prestižní fotografické soutěži Czech Press Photo 2018. Jako vítěz Grantu Prahy dostal příležitost realizovat projekt Praha pod věžemi. Zachycuje neobvyklé pohledy z věží do pražských ulic.

Nyní se Tomáš Vocelka vrací do Krnova, aby ve Flemmichově vile představil jak Prahu pod věžemi, tak Věčná loviště. Zahájení výstavy za účasti autora proběhne 30. 1. 2022 v 15 hodin.

Tomáš Vocelka (vlevo) na vernisáži ve Flemmichově vile poděkoval krnovskému fotografovi Gustavu Aulehlovi (vpravo), který byl jeho velkým vzorem.
Vocelka děkoval Aulehlovi

Tomáš Vocelka pracuje v médiích od roku 1990. Fotografii se učil nejprve od otce a pak od nedávno zesnulého Gustava Aulehly. Začínal v Krnově jako fotograf a redaktor, ale později prošel mnoha dalšími funkcemi v různých prestižních médiích. V roce 2018 vyhrál cenu Czech Press Photo v kategorii Proměny Prahy. O rok později byl druhý v kategorii Reportáž.

Je dvojnásobným finalistou mezinárodní soutěže Travel Photographer of the Year a jeho snímky byly publikovány například na obálce španělského National Geographic Viajes.