Výstava nazvaná Pro potěšení představí autorku, jejíž obrázky znají lidé z večerníčků i ze školních učebnic.

Brněnská výtvarnice se na počátku své kariéry věnovala novinové ilustraci a psaní krátkých příběhů a pohádek, které si i sama ilustrovala. Na svém kontě má sedm kreslených filmů, napsala a nakreslila dvě knížky pro děti a ilustrovala více než sto knih, mezi jinými i učebnice, ale především knihy pro děti. „Každý člověk při pohledu na její obrázek zjistí, že ho už odněkud zná. Možná se mu nevybaví jen jméno autora, ale zná ho. Buď ho viděl v Dikobrazu nebo v televizi. Někomu vyskočí v hlavě jeho učebnice, kterou musel louskat ve škole, někomu pohádka z večerníčku a někomu knížka, kterou dostal pod stromeček od Ježíška,“ uvedl galerista Luděk Pavézka z Karlovic.

Její současná umělecká tvorba je určena spíše dospělým, Švejdová se věnuje olejomalbě a perokresbě. Na vernisáž přiveze také knihy a pohádky, které ilustrovala nebo napsala. Vystavená díla budou prodejná, návštěvníci výstavy tak mohou odejít z obrazem či knížkou s autogramem autorky.

Vernisáž výstavy Vlasty Švejdové Pro potěšení začíná v sobotu v 17 hodin v Art galerii Pension U Řeky v Karlovicích ve Slezsku.