Projekt zvaný Vivaldianno Tour 2010 odbourává zkostnatělé hudební škatulkování. Hudební žánr? Všeho trochu. Divák nevycházel z údivu. Byla zde ke slyšení didgeridoo, housle, bonga, ale i obyčejná píšťalka jakou používají průvodčí na nádraží. Tato změť stylů a žánrů zapříčinila vyprodání krnovského divadla do posledního sedadla. Na divadelních prknech stanul virtuos Jaroslav Svěcený, rokový klavírista Michal Dvořák a mnozí další.

Hbité prsty Jaroslava Svěceného a svižný pohyb jeho smyčce klouzajícího po strunách houslí ze sedmnáctého století doprovázely tony linoucí se z pod rukou rokového klavíristy Michala Dvořáka. Bývalý člen kapely Lucie je mimo jiné autorem multižánrového projektu Vivaldianno 2010.

Tento projekt byl ukázkou toho, jak se dá naložit s nadčasovými skladbami Antonia Vivaldiho, který se, jak podotkl Jaroslav Svěcený, nebál napsat kvalitní skladby. Tóny klasické hudby spojené s tak vzdáleným hudebním nástrojem jako je dijeridoo, panova flétna nebo obyčejná nádražácká píšťalka byly doplněny

světelnými efekty, které na stropě divadla simulovaly odrážející se vodní hladinu a abstraktní obrazce. Divák byl tak v úžasu nenásilně odnesen do říše fantazie. Podle slov autora projektu Michala Dvořáka je Vivaldianno nadčasovým projektem, který propojuje minulost se současným moderním světem a vytváří jakýsi pomyslný most lidem všech generací, kteří si cestu ke klasice teprve hledají.

Celá velkolepá show byla doplněna velkoplošnou video projekcí. Na té se střídaly prohánějící se zvířata prérií, roztodivné tvary mraků nebo lidé ze vzdálených zemí a kmenů. Kořením programu byla série tanečních vystoupení baletních mistrů, kteří doplnily melodie scénickým tancem s prvky baletních kroků. Pro mnohé diváky byl koncert příjemným únikem od všedních starostí.

To ostatně potvrzovaly spokojené a usměvavé tváře všech, kteří po skončení mnoha smyslového hudebního zážitku odcházeli do svých domovů.