„Návštěvníci mohou od rána sledovat Soutěž o šerifa obce Úvalna, westernový parkur Trail i westernovou drezuru Horsemanship. Po oba dva dny bude možnost svezení dětí na koni," řekla Barbara Melcrová z pořadatelského jezdeckého klubu Úvalno. Slavnostní nástup ve 14 hodin bude provázet drezura s hudbou.

Následují westernové rychlostní disciplíny i stíhací závod. Divácky atraktivní bude crusking, což je rychlostní jízda za koněm na čemkoliv na laně. První den završí v 19 hodin countrybál, který se protáhne až do půlnoci. K poslechu a tanci hraje country skupina O. K. Band.

Nedělní program zahájí v 9 hodin jízda zručnosti pro děti, křížový parkur i parkury s žolíkem. Hlavním bodem je soutěž o pohár Ladislava Drozda. V doprovodném programu nebudou chybět ani ukázky sokolnictví Jaroslava Oszelda ani překážková dráha se psem.

Dále se mohou návštěvníci těšit na stíhací závod pro děti, ukázky skoků ve volnosti, drezury starobylého plemene teplokrevníků lipicán či voltižní vystoupení jezdeckého klubu JK Chotěbuz. Voltiž je nejčastěji popisována jako gymnastika či tanec na koni. Jde spíš o spojení umění a sportu.

Voltižní kůň má namísto sedla zádovou podušku a pás s madly a smyčkami, které pomáhají voltižérovi udržet se nahoře při předvádění cviků. Oblíbenou disciplínou jsou například volné sestavy na hudbu.

Po celé dva dny budou dětem k dispozici kolotoče a jiné atrakce, stánky i soutěže. Vstupné na Víkend koní i večerní countrybál je 50 korun pro dospělé a 20 pro děti.