Letošní divadelní abonmá odstartuje komedie z pera dramatika, režiséra a herce Antonína Procházky, kterému se ne nadarmo přezdívá český Woody Allen. Hra Věrní abonenti v hlavních rolích představí skutečný manželský pár Janu Bouškovou a Václava Vydru. Vypráví o zapomnětlivých předplatitelích. Díky tomu, že si včas neobnovili letité abonmá, dostanou už jen zbylá místa, každý na jiném konci řady. A co čert nechtěl, muž má vedle mladou půvabnou sousedku, do které se zamiluje.

Podle slov autora hra vychází ze skutečné události. Příběh, který mu kdysi vyprávěla jedna divadelní uvaděčka, pak s dovedností sobě vlastní rozvinul do zábavné komedie plné vynikajících dialogů se srozumitelným, typicky českým humorem. Krnovským předplatitelům divadelní sezona v Krnově nabízí osvědčenou a léty prověřenou skladbu programu.

„Do divadelní sezony 2009 jsme zařadili několik her oblíbených českých autorů, například dvojici Voskovec a Werich s jejich osobitým humorem, současníka Antonína Procházku, ale také úspěšný muzikál Karla Davida zachycující věčný generační souboj,“ prozradila Marie Žambochová, dramaturgyně krnovského divadla. „Po dlouhé době je mimo činohru a hudební představení do programu zařazen také balet,“ doplnila.

Cena předplatenky se výrazně oproti uplynulým letům nezměnila, takže Krnované mohou divadlo stále navštěvovat za dotované vstupné. „Kdybychom museli do ceny vstupenky zakalkulovat všechny náklady, vyšplhala by se cena asi dvojnásobně,“ potvrdila Žambochová. Koupi předplatného na celou divadelní sezonu se samozřejmě cena jednotlivé vstupenky ještě sníží. „Počet abonentů je letos shodný s ostatními lety, blíží se ke třem stovkám. Což nás těší, protože krnovské divadlo svou kapacitou umožňuje zájemcům lehce získat na vybraná představení vstupenky i ve volném prodeji,“ dodala Žambochová.

Krnovští abonenti si mohou na rozdíl od Václavy Vydry a Jany Bouškové být jisti svými prestižními místy a i ti, kteří si obnovit předplatné zapomněli, mohou tak učinit dodatečně. Místa však dostanou již jen ta, která zbyla. „Nikdo se však nemusí bát, že by v našem divadle dopadl jako hlavní hrdinové právě uváděné komedie,“ uzavřela s úsměvem Marie Žambochová.

Vstupenky na představení lze zakoupit v informačním centru a před představením.

(voz)