Národní festival veřejnosti představí různé pěvecké sbory, talenty ve hře na hudební nástroj i v sólovém či vokálním zpěvu. Pořadatelem je krnovská střední pedagogická škola. Výkony talentovaných studentů bude hodnotit odborná porota, která také určí vítěze letošního hudebního festivalu. Po slavnostním vyhlášení výsledků v pátek v krnovském divadle bude následovat závěrečný galavečer, který je vyvrcholením celého festivalu. Na něm veřejnosti představí své výkony vítězové hudebního festivalu.

Mezi soutěžícími sbory samozřejmě nebude chybět Ars Voce z hostitelské krnovské školy. Dívčí pěvecký sbor Ars Voce, který před deseti lety založil Kamil Trávníček, určitě bude chtít před domácím publikem podat co nejlepší výkon. „Zpívání nás baví a nejdůležitější je, že baví také naše fanoušky. Přijďte si nás poslechnout ve čtvrtek od 16. hodin do koncertní síně a uvidíte, zda se nám povedlo udržet krok s konkurencí,“ řekl sbormistr Kamil Trávníček.

Soutěžní hudební festival středních škol v Krnově ozdobí nejen výkony sboristek, ale Střední pedagogická a zdravotnická škola Krnov má v soutěži talenty i v mnoha dalších kategoriích. Například v kategorii klasický zpěv jednotlivců se předvede ostřílená Simona Šmehylová. Šance na úspěch má Adéla Šrámková i Magdaléna Navrátilová.

Šmehylová již nejednou dokázala, že zpívat umí, ale i ji může případná indispozice ohrozit. „Dávám si pozor na to, abych se někde nenachladila, a na festival se těším,“ prozradila zpěvačka. Premiérově vystoupí Magdaléna Navrátilová. „Je to zpěvačka, která na sobě intenzivně pracuje a díky svému talentu udělala obrovský kus práce.

První soutěž pro ni bude hlavně o sbírání zkušeností. Jsem si jist, že posluchače nezklame,“ prozradil učitel zpěvu Kamil Trávníček. V muzikálovém zpěvu bude krnovské barvy hájit pouze Simona Šmehylová. Je otázkou, s jakou skladbou se chystá vystoupit. Fanoušky si totiž získala svojí Samotářkou.

Program

JIŘÍ KRUŠINA